Můžou děti na táboře pomáhat s vařením?

Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně situace tábora kdy vše co se týče sociálních věcí , spaní ve stanech, programu dětí atd..... je zabezpečeno dle regulí. Ve zděné budově místnost na skladování potravin, lednice, přípravna.... Jde nám o to že bychom chtěli děti dovést k dovednostem a seberealizaci se o sebe postarat co se týče jídla.Jídelna zabezbečena, snídaně formou rautového stolu dětem k jejich chuti (čaj, pečivo, salám, sýr,máslo, marmeláda, paštika, jogurt, músli........)
Venku pod zastřešeným prostorem by si museli upéct pečivo , vařit v kotlíkách na ohni, po té si v dalším vymezeném prostoru umýt nádobí.... -NEVÍM ZDA JE TO
V RÁMCI HYGIENY ČI KONTROLY REÁLNÉ, JE PRO TENTO DRUH NĚJAKÁ SPECIFICKÁ PODMÍNKA, KTEROU BY SITUACE V OBLASTI TOHOTO TYPU VAŘENÍ BYLA VYŽADOVÁNA

— zdenka kinzelová

Odpověď:

Dobrý den,

dle § 7 odst. 6, vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 106/2001 Sb., o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti se „děti se mohou podílet na přípravě stravy jen před jejím tepelným zpracováním a při pomocných pracích. Na zotavovací akci do 50 účastníků se mohou děti podílet na celé přípravě stravy a jejím výdeji, jsou-li pod dozorem osoby činné při stravování. Zdravotní stav dětí, které se podílejí na přípravě stravy, musí být posouzen zdravotníkem.“ Tedy vámi navrhovaný postup by byl při zachování všech ostatních hygienických a jiných požadavků přijatelný. Nelze však opominout ani uvedené posouzení zdravotníka ohledně jednotlivých dětí, které by se měli na přípravě stravy podílet.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 24. 4. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz