Máme v pronájmu hřiště na tenis (spolek tenistů) a musíme se o něj starat,jako je antuka,voda,nákup síťe,výroba hrabel a pod.Hřiště využívají místní občané zdarma,ale od cizích vybíráme vstupné,aby jsme pokryly náklady.Musíme podávat daňové přiznání?Jaké musí být vedeno účetnictví ?Musíme při příjmu vydávat EET.Děkuji.

— Milan Dymák

Odpověď:

Dobrý den,
povinnost podávat daňové přiznání je upravena zákonem o daních z příjmů. Obecně má povinnost podat daňové přiznání spolek, který má příjmy/výnosy jež jsou předmětem daně. Předmětem daně jsou vždy příjmy z nájmu, reklamy a zisková hlavní činnost. Pokud tedy vybíráte na pokrytí nákladů, nevykazujete zisk a nemáte další příjmy, daňové přiznání podávat nemusíte.

Typ účetnictví zle zvolit dle zákona o účetnictví, pokud splňujete podmínky pro vedení jednoduchého účetnictví (celkové příjmy za poslední uzavřené účetní období nepřesáhli 3.000.000 Kč, hodnota vašeho majetku nepřesáhla 3.000.000 Kč), můžete si vybrat, zda povedete jednoduché účetnictví nebo účetnictví (dříve podvojné).

EET se vás netýká.

Ing. Marie Konečná
ekonomka ČRDM

Poslední revize: 5. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz