Můžou spolek založit fyzické i právnické osoby zároveň?

Pokud je v občanském zákoníku (§ 214) stanoveno, že spolek mohou založit aspoň tři osoby, má se v souladu s § 18 NOZ za to, že to mohou být osoby jak fyzické, tak právnické? Tj. že členy spolku budou dvě dosavadní občanská sdružení a jeden jednotlivec? Současný zákon o sdružování to takto připouští. Myslím si správně, že i do budoucna to bude možné? Děkuji za odpověď.

— Hynek Pečinka, Přátelé přírody ČR

Odpověď:

Dobrý den, spolek (podle NOZ) mohou založit jak právnické tak fyzické osoby, lhostejno v jakém poměru nebo jestli jen FO nebo jen PO.
Pokud by to byly jen spolky (alespoň 3) - tedy PO s touto konkrétní právní formou, které se spolčí, bude se spolek nazývat "svaz".

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 23. 5. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz