Půjčka spolku

Dobrý den,
jsem místopředsedou spolku (dříve občanského sdružení) a chtěl bych spolku poskytnout zápůjčku (dříve půjčku) na zajištění chodu.
Lze tuto zápůjčku poskytnout bezúročně nebo je z důvodu provázanosti nutné sjednat úrok obvyklý?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Josef Kozák

— Josef Kozák

Odpověď:

Dobrý den,

podle ustanovení § 2392 odst. 1 úrok u peněžité zápůjčky lze sjednat - což znamená, je ta možnost, ale není to nezbytně nutné. Zápůjčku tedy lze sjednat bezúročně.

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz