Zdravotní zotavovací akce - veterinář

Dobrý den, mám takovou netradiční otázku, co si myslíte jestli si musí veterinární lékař dělat kurz na zdravotníka zotavovacích akcí aby mohl tuto činnost vykonávat? Spadá do kategorie lékař? Není tam totiž specifikovaný humánní lékař. 
Děkuji za odpověď

— Eva

Odpověď:

Dobrý den,

veterinární lékař v této souvislosti nespadá do kategorie lékař. Pokud chce veterinář vykonávat zdravotníka na zotavovací akci, musí absolvovat kurz zdravotníka zotavovací akce. 

Vyhláška o hygienických požadavcích na zotavovací akce specifikuje náplň kurzu první pomoci pro zdravotníka na zotavovací akci. Týká se zejména poskytování první pomoci a zdravotní péče dětem ve specifickém prostředí zotavovací akce, znalostí hygienických požadavků a dokumentace na takovou akci.

Vzhledem k tomu, že veterinární lékař je absolventem studijního oboru veterinárního lékařství, které je zaměřené na zdravotní problematiku a léčbu a prevenci nemocí zvířat, pravděpodobně v rámci studia či praxe v tomto oboru neprobírají výše zmíněná specifika k zotavovací akci pro děti. Proto je nutné si znalosti této problematiky doplnit v kurzu k tomu určeném, aby zdravotníka zotavovací akce mohl vykonávat.

Eva Beránková

Poslední revize: 7. 6. 2022

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz