Odměna statutárnímu orgánu

Dobrý den,
na poslední členské schůzi, kde se volil statutární orgán, byla schválena i symbolická odměna tomuto orgánu. Stanovy o odměňování mlčí. V současné době končí volební období a bude se znovu volit. Je nutné znovu hlasovat i o odměně nebo toto rozhodnutí zůstává v platnosti i pro nově zvolený statutární orgán (reálně půjde o tu samou osobu)?
Dále bych se chtěla zeptat, zda v případě hlasování per rollam je možné vyjádřit ne/souhlas se všemi body hlasování najednou nebo je nutné hlasovat o každém bodu zvlášť? A pokud o každém bodu zvlášť, tak zda se při volbě 3 členného výboru volí i každý člen zvlášť nebo je možné volbu 3 lidí zahrnout pod jeden bod, o kterém se bude hlasovat.
Děkuji V.

— Veronika, Spolek při ZUŠ

Odpověď:

Dobrý den, 

členská schůze jako nejvyšší orgán může rozhodnout o skutečnostech o kterých je ze stanov oprávněna rozhodnout.  Rozhodnutí dané členské schůze je platné do doby, kdy ho jiná členská schůze nezruší. Dále je nutné zohlednit, zda se jedná o rozhodnutí o pravidelném odměňování statutárního orgánu, nebo jen jednorázové odměně.

Každý člen daného orgánu by měl vyjádřit souhlas s daným návrhem usnesení. Pokud v rámci per rollam se rozhoduje o více bodech, měl by každý bod být rozhodnut samostatně. Volba orgánů spolku by měla odpovídat postupům stanoveným ve stanovách. 

Mgr. Jakub Sotl

Poslední revize: 15. 3. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz