Posudek na tábor pro dítě nad 15 let

Dobrý den, pořádáme jako škola letní soustředění tanečního oboru. Dle zákona vyžaduji posudek zdravotní způsobilosti od každého účastníka. Nyní jedna maminka tvrdí, že její dcera posudek odevzdávat nemusí, protože jí je více než 15 let. Nikde jsem nenašla, že by děti nad 15 let byly z nutnosti posudku vyjmuti. Pouze v definici co je tábor nebo pobyt, je uvedeno: akce s více než 30 dětmi do 15 let na více než 5 dní…… z toho mi ale nevyplývá, že když je dítěti více než 15 let posudek mít nemusí. Děkuji za odpověď. Dědovská

— Táňa Dědovská, Základní umělecká škol

Odpověď:

Dobrý den,

zákon definuje povinnosti, které musí být splněné na akci pro děti do 15 let věku (zotavovací akce, případně jiná podobná akce pro děti, za dítě ve věku do 15 let se považuje i dítě, které v kalendářním roce, kdy je zotavovací akce pořádána, dovrší věk 15 let.).

Akce pořádané pro osoby starší 15 let zákon nedefinuje, pokud osoba starší 15 let nejede jako dozor (např. jako vedoucí - asistent, instruktor apod.), pak po něm zákon posudek zdravotní způsobilosti nevyžaduje. V případě, že jede osoba starší 15 let jako dozor, pak musí předložit posudek zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi - stejně jako dospělý vedoucí. 

Pořadatel tábora si může určit přísnější podmínky přijetí účastníků na tábor a může tedy vyžadovat posudek zdravotní způsobilosti i od osob starších 15 let, přestože to zákonem není vyžadováno.

Eva Beránková

 

 

Poslední revize: 24. 8. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz