Musíme mít živnostenský list na pořádání tábora?

Dobrý den, chtěla jsem se dotázat. Prvním rokem bychom chtěli pořádat letní tábor pro děti. Jsme vedeni jako SDH - sbor dobrovolných hasičů Jilešovice. Fungujeme jako zřizovatel a jako zprostředkovatel je člen jiné SDH. - fyzická osoba, která tento tábor již pořádala 2 roky po sobě . Má osvědčení hlavního vedoucího tábora, osvědčení zdravotníka. Všechny potřebné dokumenty má v pořádku. Vyskytl se nyní problém, zda vůbec může naše organizace tábor pořádat. Někde jsem zaslechla, že snad bychom měli mít na pořádání tábora i živnostenský list. Proto prosím o informaci. Popřípadě , jaké dokumety je ještě nutno mít. Předem děkuji za informaci. S pozdravem Kateřina Třečáková člen SDH Jilešovice.
Proto jsem chtěla poprosit o upřesnění informací.

— Kateřina Třečáková, SDH jilešovie

Odpověď:

Dobrý den,

pokud se jedná o tábor bez účelu dosažení zisku (což u vás, jako u spolku předpokládám), pak ho může uspořádat v podstatě kdokoliv. Každý pořadatel však musí splnit všechny zákonné podmínky k pořádání akce pro děti. O jaké konkrétní podmínky půjde, rozhoduje počet účastnících se dětí do 15 let a délka pobytu. Buď tábor spadne do kategorie Zotavovací akceJiná podobná akce pro děti nebo Ostatní akce pro děti.

Podrobnější informace k pořádání táborů najdete na stránkách této poradny v tématu Tábory.

Potřebná legislativa zde: http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/prehled-legislativy-pro-poradani-letnich-taboru-306

Informace k pořádání tábora za účelem dosažení zisku najdete zde: http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/muze-letni-tabor-poradat-pouze-cestovni-kancelar-478

Eva Beránková

 

Poslední revize: 20. 6. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz