Dobrý den,
Pracuji jako Personalista , formou Home Office pro Německou personální agenturu. Zjednodušeně řečeno hledám české zaměstnance do firem v Německu.
S daty pracuji tak , že uchazeči mě kontaktují přes webové pracovní portály, kde podepisují, že souhlasí s poskytnutím osobních dat.
Mám hned tři dotazy.
1. Životopisy netisknu, zůstávají v mém emailu a některé smažu hned, některé si nechávám v emailové poště, protože pro ně nemám práci hned ale, jsou to zajímavé profily a stává se, že třeba za měsíc nebo více pro uchazeče vhodnou práci najdu. Je nějaký limit jak dlouho mohu být životopisy uloženy?
2. Jak je to pokud spolu mluvíme jen telefonicky oni mi následně pošlou životopis, já pošlu životopis do Německa kolegům, ale mám od uchazečů jen verbální souhlas po telefonu, ale ne písemný.
3. Německá pracovní agentura pro kterou pracuji nyní chce, abych obdržené životopisy nahrávala od jejich interní databáze uchazečů. Uchazeči posílají životopis mě, jako soukromé osobě a nyní bych je měla poskytnout firmě pro kterou sice pracuji, ale přeci jen je to společnost, která není registrována v ČR. Pokud jsou zapsány životopisy v Německé databázi, tak jsou o tom uchazeči následně informování emailem. Nejsem si ale jista, jestli tím, že poskytnu data německé společnosti, která pro ně může a nemusí mít zaměstnání není porušením ochrany osobních dat.
Můžete mi poradit?
Díky Iveta
Odpověď:
Dobrý den,
omlouváme se, ale tento dotaz je mimo naší působnost. Tou je právo neziskových organizací se zaměřením na spolky.
Eva Beránková