Dobrý den. Při naší základní škole funguje Sdružení rodičů a přátel dětí a školy, který je zapsaný ve spolkovém rejstříku jako pobočný spolek. Na základě dopisu od firmy Ing. Robert Blažek Registrace spolku.cz jsme se dozvěděli, že Unie rodičů ČR, která je zakladatelem našeho spolku, je v likvidaci a tím pádem zaniknou všechny pobočné spolky. Výše uvedená firma nám nabídla, že za nás za úplatu vyřídí vše potřebné. Pátrala jsem na internetu co a jak bychom měli udělat, ale nic jsem nenašla. Prosím Vás tedy o radu jak dále postupovat, zda zrušit původní spolek a založit nový, nebo co vlastně máme udělat.
Vedeme peněžní deník, ale nepodáváme žádné daňové přiznání. To také nevím jestli je v pořádku.
Moc děkuji za pomoc a nashledanou.

— Marcela Dubcová, ZŠ a MŠ Lnáře

Odpověď:

Dobrý den,

nabídka uvedené společnosti je klasickou komerční nabídkou, kterou můžete a nemusíte přijmout. Nedokážeme posoudit úroveň poskytovaných služeb. Nicméně vždy doporučujeme upřednostnit využití služeb advokátů, jejichž činnost podléhá kontrole stavovských orgánů a je kryta profesním pojištěním.

Zánikem hlavního spolku každopádně dojde i k zániku spolků pobočných. Jako nejúčelnější by se tedy jevilo založení spolku nového, který bude svou činností navazovat na zanikající pobočný spolek. Více k založení spolku zde: http://poradna.crdm.cz/zalozeni-spolku/zalozeni-spolku-1282. Zanikající pobočný spolek může převést své prostředky i závazky na nově vzniklý spolek a tím zajistit jistou kontinuitu (samozřejmě pod jiným IČO a názvem).

AK Mgr. Alena Hájková

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz