Nový člen spolku

Dobrý den,

postupuji přes interaktivní formůlář https://or.justice.cz/ias/iform/wicket/page?9 kde po zadání IČa a čísla řízení Fj spolek vidím (i zástupce statutárního orgánu spolku) ale nemohu najít seznam členů nebo kolonku s volbou přidání nového běžného člena?

Děkuji za radu

S pozdravem

— Petr Tíkal

Odpověď:

 

Dobrý den,

pokud vím, tak se do rejstříku spolků řádoví členové běžně nezapisují. Zapisuje se statutární orgán a případně členové kontrolní komise, má-li ji spolek podle stanov ustanovenou. 

Podle informací, které jsem našla na stránkách justice.cz (v přílohách, které má spolek dokládat k zápisu do Sbírky listin) jsem vyrozuměla, že nejspíš lze nechat zapsat i jinou fyzickou osobu, od které budete ovšem potřebovat souhlas s uveřejněním v rejstříku s ověřeným podpisem. Pak si představuji, že zápis probíhá podobně, jako kdybyste zapisovali třeba statutára.

Pokud jde o kolonku v inteligentím formuláři, kam se takové údaje případně zapisují, to bohužel nevím. Jestli máte důvod, proč do rejstříku nechat zapsat běžného člena Vašeho spolku, doporučila bych Vám obrátit se na technickou podporu https://or.justice.cz/ias/ui/podpora, aby Vám poradili, kde se to v tom formuláři dá zapsat.

Eva Beránková

Poslední revize: 31. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz