Sídlo a jiná doručovací adresa

Dobrý den.

Zakládáme spolek a sídlo chceme mít v místě XYZ, abychom splnili zákonou povinnost mít sídlo. Jenže působíme v jiném místě než je spolek a tam mít sídlo nemůžeme. Ale může nám tam být doručována pošta. Je velký problém když je doručovací adresa jiná než sídlo? Lze mít doručovací adresu v jiném domě než je sídlo?

Děkuji

— Jiří Brodzianský

Odpověď:

Sídlo spolku:

Soud (i další úřady) budou doručovat zásilky automaticky do sídla spolku, protože jako sídlo spolku má být uvedena adresa označující místo, ze kterého je právnická osoba skutečně řízena. Pro probíhající rejstříkové řízení pošlete spolu s upraveným a doplněným návrhem žádost (na zvláštním papíru, obyčejný dopis se žádostí) o zasílání zásilek na "doručovací adresu", kterou v žádosti uvedete. Soud vám snad vyhoví.

Pro další činnost spolku by ale, myslím, bylo lepší, změnit sídlo spolku (nebo můžete do návrhu na zápis, do kolonky "ostatní skutečnosti" na konci, navrhnout zapsat "doručovací adresu", ale nejsem si jistá, jestli Váš návrh soud neodmítne s tím, že musí být kontaktní osoba v sídle...).

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 16. 2. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz