SRPŠ při Základní skole

Dobry den,
   jaké povinnosti pro nás vyplývají z nového občanského zákoníku, jsme-li sdružení rodičů při vesnické základní skole o cca 150 dětech, kdyz nemáme vlastní IČO ani žádný účet? 
Jedine toky, které pravidelně přicházejí jsou poplatek od rodičů za žáka, který se platí 1x ročně.
V posledních letech jsme ale rozšířili působení tak, abychom finančně podpořili nekteré projekty, pomůcky, aktivity dětí ve skole a proto pořádáme např. sběr papíru, vánoční jarmark, školní ples, z nichž jde výtěžek do fondu SRPŠ. Z těchto peněz pak prispivame na dopravu na plavecký, lyžařský výcvik, odměny při besidkach atp. 
Platí pro nás nejaka nova pravidla?
Je treba se do konce roku registrovat jako spolek?
Co z toho vyplývá za zmeny nebo finanční zatížení?
Dekuji za odpověd, s pozdravem Kateřina Pospisilova 

— Kateřina Pospíšilová , SRPŠ

Odpověď:

Dobrý den, podle toho, co popisujete nejste v současné době samostatná právnická osoba. Vaše účetnictví, pokud nějaké vedete, je pravděpodobně součástí účetnictví jiné právnické osoby, zřejmě školy, kde působíte? Jak se účtují příspěvky, které škole poskytujete? Co je to fond SRPŠ? Kdo je jeho vlastníkem? Škola nebo vaše SRPŠ?

Dle mého nejste v současné době Občanské sdružení, tedy po novém roce nebudete považováni za spolek. Soud nebude mít jakýkoli podklad pro vaší evidenci. Máte jistě možnost spolek založit. Jistě je tu i možnost
provozovat výše popsané činnosti pod hlavičkou školy. Pak ovšem i výše uvedené akce, které popisujete musí pořádat škola. Výnos z těchto aktivit je výnosem školy, nikoli SRPŠ.

Ing. Aleš Sedláček, ČRDM

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz