Kam si stěžovat na dětský tabor

Dobrý den, kam mohu podat stížnost na nepovedený dětský tábor. Dcera byla teden na táboře s koňmi, špína, jedná vana, jedo wc a jedno umyvadlo pro 25 děti.
Měli hlad, netekla tepla voda, velké holky skemrali od malých, neco k snědku, samé trest, ...... jde mi o to kam se obrátit, aby daný člověk již nemohl tábory pořádat, děkuji

— Lenka Tomášková

Odpověď:

Nejprve je třeba předeslat, že neexistuje jedna konkrétní instituce, na kterou je možné se v takovém případě obrátit. V praxi je třeba odlišovat: situace, kdy skutečně dochází k porušení povinností, které pořadatel tábora musí ze zákona plnit (hygienické podmínky, personální zajištění tábora atd.); situace, kdy pořadatel neplní to, k čemu se zavázal v táborových propozicích (kvalita programu, kvalita zázemí atd.); a situace, kdy je vše formálně v pořádku, ale tábor jednoduše neodpovídá představám rodičů nebo dětí. Od toho se odvíjí i adekvátní reakce. Od okamžitého upozornění příslušných státních orgánů až po napsání negativní recenze na stránky pořadatele.

Primárně je k řešení povolán pořadatel tábora. Ten je odpovědný za zajištění vhodných podmínek na táboře a dodržování všech povinností, které s pořádáním a průběhem tábora souvisí. V kompetenci pořadatele je řešit stížnosti a připomínky, zjednat nápravu, případně poskytnout kompenzaci (například vrácením poplatku za tábor) atd.

V případě podezření na závažné pochybení nebo jiný závadný stav je možné (vhodné) se obrátit na příslušnou hygienickou stanici, představitele obce na jejímž území se tábor koná nebo přímo na Policii ČR.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 2. 2. 2023

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz