Přefakturace NNO na účastníky konference

Dobrý den, zajímalo by mne, zda NNO může přijmout od účastníků mezinárodní konference, kterou sama platí a pořádá, příspěvek na náklady vzniklé v souvislosti s touto konferencí (za ubytování , stravu,...) Účastníky jsou zahraniční osoby, některé z nich nám za své předchozí služby pro nás fakturovaly nebo ještě budou fakturovat. Jsme "zapsaný spolek", máme pouze jednu hlavní činnost, a to "předcházet ekologickým a sociálním dopadům mezinárodního financování projektů". Vedlejší činnost nemáme, všechny naše příjmy jsou jen granty, tedy nezdanitelné. Účastníci se nabídli sami, že by nám takto chtěli náklady kompenzovat, máme obavu, aby toto nebylo považováno za zdanitelný příjem.
Přijali bychom tyto částky a případně na ně vystavili podklad, účtovali bychom jen rozvahově. Nejsme si jisti, zda s každým z účastníků není potřeba mít sepsanou smlouvy, abychom jim mohli přefakturova.
Děkuji předem,
I. Š.

— Irena Škvárová

Odpověď:

Dobrý den,
ano, pokud se jedná pouze o přeúčtování vzniklých nákladů, tak můžete postupovat dle navrženého postupu (účtovat rozvahově).

Ing. Marie Konečná
ekonomka ČRDM

Poslední revize: 5. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz