Přehled legislativy pro pořádání příměstských táborů

Úvodem pro jistotu vymezím, co se pro účely tohoto článku pojmem „příměstský tábor“ rozumí. Příměstským táborem je nejčastěji celodenní hlídání dětí po dobu jednoho týdne, kdy program v jednotlivých dnech bývá (ale nemusí nutně být) programově propojen a probíhá od ranních do odpoledních hodin. Děti mají v místě konání tábora během dne zajištěné stravování, ale nepřespávají tu. V určitou hodinu si je vyzvedne rodič nebo jiná oprávněná osoba a jdou domů.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Archivace táborových dokumentů

Dobrý den,
prosím o informaci, jak dlouhá je lhůta archivace přihlášek účastníků na tábor a dohod s vedoucími? Děkuji za zodpovězení.

Příměstský fotbalový kemp

Dobrý den,
rád bych v létě zorganizoval příměstský fotbalový kemp, je možné s dětmi jet do jiného města na prohlídku fotbalového stadionu ? Předem děkuji za odpověď.
Troníček

Cestovní pojištění dětí

Dobrý den, v rámci příměstského tábora pojedeme s dětmi do zahraničí. Jsme povinni děti na cestu pojistit hromadně? Děkuji

Svačiny na příměstském táboře

Dobrý den, máme v plánu pořádat příměstský tábor, kde máme zajištěny obědy v restaurai. Ale máme problém se dopoledními a odpoledními svačinami. Na živnosteneckém úřadu nám bylo řečeno, že je nesmíme vyrábět sami, ale že nám je bud musím dovézt nějaká firma zabalené a my je pouze rozdáme dětem a nebo musíme podepsaný papír od někoho kdo má hostinskou činnost a zaručuje se za to. Ale co jsem se snažila dohledat informace, tak jsem pochopila, že hostinská činnost slouží spíše k tomu, když chce člověk výrobky prodávat.

Příměstský tábor

Dobrý den,

v létě budeme pořádat příměstský tábor cca pro 17 dětí. Dočetla jsem se, že pojištění není povinné, ale doporučuje se - ráda bych se zeptala, s jakým předstihem je úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti třeba řešit?

Děkuji,
Sedláková

Dokumenty - příměstský tábor

Dobrý den,
jaké konkrétní dokumenty je třeba odevzdat první den na příměstského táboře, který není zotavovací akcí?
Je třeba kopie kartičky pojištěnce? Bezinfekčnosti? GDPR? Nebo nějaké jiné dokumenty?
Dle informací v dalších dotazech a článcích vlastně k pořádání táborů není třeba žádný dokument, tak se v tom motáme.

Nikde v dotazech jsem odpověď na toto nenašel, tak prosím o odpověď zde.

Děkuji a všem přeji úspěch! :)

Finanční odměna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když bych chtěla dát instruktorům příměstslého tábora alespoň malou finanční odměnu, spadneme do kategorie pořádání tábora za účelem zisku.

Jak může zaměstnavatel přispět na příměstský tábor?

Dobrý den,
jsme akciová společnost a rádi bychom dětem našich zaměstnanců přispívali na příměstský tábor (jako další zaměstnanecký benefit ). Protože s tímto nemáme vůbec žádnou zkušenost, jak máme postupovat? Koho můžeme oslovit jako pořadatele této aktivity? Obec, církev....? Co musí splňovat? Jaké podmínky musíme splňovat my jako zaměstnavatel, co neopomenout apod.? Můžete mi prosím poradit?
Děkuji. S pozdravem.

Ivana Bauerová

Reklamace příměstského tábora

Dobrý den, jsem nespokojený rodič. Prosím o info jak postupovat v případě, že organizátor PT nesplnil slibované při náboru na tuto akci a starost o dítě nebyla v pořádku. Popřípadě lze-li nárokovat vrácení poměrné částky financí( nebyl-li uskutečněný plánovaný celodenní výlet autobusem apod.) a jak na to. Moc děkuji za pomoc!

Příměstský tábor pořádaný obcí

Dobrý den,
jaké jsou podmínky, když chce pořádat příměstský tábor pro děti Obecní úřad v prostorech Mateřské školky, kde je zároveň zřizovatel? Pedagogický dozor by nebyl ze zaměstnanců MŠ, ale brigádník pedagog. Dětí cca 10-12, věk 4-6 let. Je jiná legislativa v případě OÚ?
Děkuji H.B.

tábor není uveden ve stanovách spolku přímo

Dobrý den,
je nutné měnit stanovy, kvůli plánovaným přiměstským táborům zajištěných z dotace, když nejsou konkretně uvedeny v článku činnost spolku? máme uvedeno v článku2 bod2d toto: soustředování prostředků určených k financování činností sdružení včetně ekonomického a materiálního zabezpečení pedagogických aktivit a řádná a účelná správa svěřených prostředků. děkuji
Hutrová Klub Šakvice, z.s.

příměstský tábor na Praze 8

Dobrý den existuje organizace na Praze 8, která by poskytovala příměstský tábor dotovaný MŠMT cenově dostupný dětem ze sociálně slabých rodin? Mám na mysli částku max. do 1.000,-- za týden. Děkuji a jsem s pozdravem

Organizátor tabora

Hezký den, zajímalo by měl jak je definován organizátor u příměstského tábora? Musí jít o organizovanou skupinu nebo živnostníka? Jsme skupina rodičů a přátel a rádi bychom svépomocí zorganizovali příměstský tábor pro naše děti. Tábor by byl na 5 dní, jen v denních hodinách od 9-17hod, děti bude max.29. Musíme se někde oficiálně registrovat? Předem děkuji za informaci. S pozdravem Mrázková

Správné zařazení do kategorie akce

Dobrý den, nejsem si jistá, jestli naše akce spadá do kategorie "jiná podobná akce pro děti", pokud začínáme příměstský tábor v pondělí ráno a v pátek po obědě je akce ukončená. Děti vodí rodiče každý den ráno a odpoledne odcházejí domů. Dětí je více než 30 do 15 let.
Předem děkuji za odpověď
Petra Strnadová

Příměstský tábor

Dobrý den, v létě bych chtěla uspořádat příměstský tábor pro děti s tím, že bychom s dětmi vyráběli různé věci, dívali se na pohádky podobné věci. (Viděla bych to jako hlídání na většinu dne.)
Mé otázky jsou následující:
1. Potřebuji k tomu mít nějaké patřičné vzdělání?
2. Co všechno by bylo nutné dětem zajistit pokud mluvím o jídle?
3. Pokud se jedná o takovouto akci, musím k tomu mít nějaká povolení například z hygieny?
Děkuji

Jídlo na příměstském táboře

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je legislativně upraveno stravování na příměstském táboře? Musí být zajištěno v nějakém stravovacím zařízení? A svačiny mohou být normálně koupeny a podávány v průběhu dne? Děkuji!

Tábor v Knihovně

Dobrý den,

ráda bych se informovala na povinné náležitosti konání příměstského táboru v knihovně. Jde mi především o otázku dozoru, pedagogického či zdravotního a odpovědnosti za děti. Může zaměstnavatel nařídit dozor nad dětmi, v případě, že zaměstnanci nemají žádné pedagogické vzdělání ?
Děkuji
Veronika Kvapilová

Příměstský tábor

Dobrý den,
můžeme žádat dotaci na MŠMT na příměstský tábor, konaný v létě 2018?

Přítomnost zdravotníka na příměstském táboře

Dobrý den, prosím o radu. Musí být na příměstském táboře přítomný zdravotník, když jde o tábor od pondělí do pátku a děti v táboře nepřespávají a počet dětí nepřesáhne 30.
Děkuji
Sosnovec

Je nutné mít na příměstském táboře certifikované instruktory?

Dobrý den,
jako spolek připravujeme formu příměstského tábora, kde bychom děti učily různé sportovní aktivity (cyklo, inline, plavání). Je možné v propagaci tábora použít pojmy kurz, výuka a je nutné mít na všechny aktivity certifikované instruktory? Děkuji.

Musí být na příměstském táboře školený vedoucí nebo pedagog?

Dobrý den,chtěla bych provozovat příměstský tábor a zajímalo by mě, jestli osoba která bude pečovat o děti musí být nějak školená, nebo musí mít pedagog. vzdělání??
A o kolik dětí ve věku od 6 do 10 let může jedna dospělá osoba pečovat???
Za odpověď předem moc děkuji.
S pozdravem Klára L.

Kdo může příměstský tábor organizovat?

Dobrý den,
je dáno, kdo může příměstské tábory organizovat? Jsou to fyzické osoby, spolky nebo o.p.s.?
Co se týká legislativy táborů, pro příměstský tábor také platí lehátka a jedno umyvadlo na 5 dětí? Musí mít odpovědná osoba pedagogické vzdělání nebo stačí zdravotnické minimum?
Musí se tábor hlásit na hygienu nebo na jiný úřad?
Moc děkuji za opověď a Váš čas. Blanka Netíková

Co je třeba, když chci pořádat příměstský tábor?

Dobrý den,

jsem univerzitně vzdělaná učitelka, aprobace 1. st. ZŠ. Pracuji ve školství 4 roky. Ráda bych o prázdninách připravila příměstský tábor pro děti ve věku od 4 - 10 let. Mé dotazy jsou:
1. Musím mít kurz hlavního vedoucího?
2. Nemám přehled o jakou službu se jedná, o jaký živnostenský list mám požádat?
3. Musím tábor ohlásit na hygien. stanici?
4. Kdybych chtěla jeden týden připravit pro děti z dět. domovů, mohu požádat o dotaci? Jde to vůbec pro letošní rok?

Děkuji a přeji pohodové dny

Zuzana Faldýnová

Pořádáme příměstský tábor poprvé

Pořádáme příměstský tábor poprvé.Je to 1xtýden v červenci a 1x týden v srpnu.Jelikož jsme nenašli žádnou pořádnou odpověd v dostupné legislativě, mám několik organizačních dotazů.
1. Musíme provoz tábora někde ohlásit??
2. Stačí nám běžné pojištění odpovědnosti nebo je dobré sjednat specialně zaměřené na práci s dětmi
3. Musí mít vedoucí vzdělání zaměřené na práci s dětmi??
4. Musí být trvale přítomen zdravotník?? ( máme plně vybavenou lékarničku)

Témata poradny