Podkategorie

Dotazy k tématu

Zdravotník a současně hlavni vedoucí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jako hlavní vedoucí tábora, současně i pořadatel, mohu vykonávat funkci hlavního zdravotníka. Pokud se nemýlím, splňuje nás tábor podmínku jiné akce pro děti" - délka tábora 6 dní a maximální kapacita dětí je 28. Zdravotník by podle zákona nemusel být přítomen, pokud se nemýlím. Ale myslím si, že by bylo lepší, kdyby na táboře byl. Jako hlavní vedoucí celého tábora mám v plánu si udělat kurz na zdravotníka zotavovacích akcí. Děkuji.

zdravotník na sportovním kurzu SŠ

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na nutnost přítomnosti zdravotníka na sportovních akcích SŠ (lyžařský kurz - 6 dní, sportovně turistický kurz - 5 dní). Všem žákům již je 15 let a více. Znamená to tedy, že kurzy již nejsou klasifikovány jako zotavovací akce? Pokud ano, je tedy vůbec povinné zdravotníka na uvedených kurzech mít neo se týká funkce zdravotníka jen ZŠ kurzů? Hraje nějakou roli počet žáků (do 30 nebo nad 30)?
Děkuji za odpověď.

Musí být na fotbalovém soustředění zdravotník?

Dobrý den, pořádáme fotbalové soustředění pro méně jak 25 dětí ve věku 7-9 let a mám jednu otázku: 1)Musíme mít s sebou zdravotníka? Pokud ne, tak bych potřeboval podle jakého zákona. Bych se to mohl odkazovat.

děkuji
Jiří

Měření hodnoty glykemie

Dobrý den, mohu jako zdravotník zotavovacích akcí měřit hodnotu glykemie? Popřípadě kde je to zakotveno?

Certifikát i bez dokončeného vzdělání

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, přihlásila jsem se na kurz "zdravotník zotavovacích akcí". Ale chodila jsem do školy, mám ukončené 3 ročníky na střední škole, ale bez maturity a bez výučního listu. Po nějaké době jsem se rozhodla si dodělat vzdělání a momentálně chodím na střední zdravotnickou školu. 18 mi už bylo. Je možné, že bych mohla tento kurz udělat a rovnou se někde uplatnit? Prý podle MŠMT musím mít dokončené středoškolské vzdělání, ale někde jsem četla, že to prý zas tak být nemusí. Nevím si rady, prosím poraďte. Děkuji

Platnost osvědčení

Dobrý den,
mám dotaz ohledně platnosti osvědčení zdravotníka.
Kurz ZZA jsem si dělala zhruba před pěti let. Osvědčení, které jsem získala má platnost neomezenou. Při táborové kontrole mi však bylo hygieničkou sděleno, že bych zdravotníkem být neměla, protože kurz nemám "obnovený" a je mou poviností minimálně každé čtyři roky absolvoat kurz kratší, tzv. doškolovací.

Všeobecná diplomovaná sestra nepracující ve zdravotnictví

Dobrý den, prosím o odbornou radu. Jsem vystudovaná diplomovaná všeobecná sestra s registrací, studium na VOŠ jsem ukončila v roce 2016. Nepracuji ale v žádném zdravotnickém zařízení. Momentálně pracuji jako administrativní pracovnice v soukromé firmě. Pojedu ale na letní dětský tábor jako zdravotník. Je nutné dokládat pořádajícímu potvrzení o zdravotní způsobilosti v mém případě ? Děkuji.

Potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi. Právě jsem odmaturovala na střední pedagogické škole, tudíž mám pedagogické minimum. Potřebuji na dětský tábor stále potvrzení i když už jsem vystudovaná? Popřípadě jaký doklad mi toto potvrzení nahradí? Děkuji za odpověď.

Zdravotník na táboře

Dobrý den,
pořádáme dětský tábor v prostorách Technické univerzity Liberec. Dopoledne odborný program, odpoledne výlety, sport.... Děti budou spát na kolejích.
Je možné se domluvit se zdravotnickým zařízením v blízkosti TUL, že nám bude v případě nouze k dispozici, případně využívat možnosti zdravotnické pohotovosti města Liberec nebo musíme mít trvale přítomného zdravotníka?

Zdravotník na příměstském táboře

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je potřeba na příměstském táboře zdravotník v případě, že se jedná o čtyřdenní až pětidenní akci? Jedná se o příměstský tábor tanečnic do 15ti let. Děkuji za odpověď.

Zdravotník

Dobrý den,
mohu dělat zdravotníka ?
Jsem absolvent magisterského studia na UP FTK Olomouc obor Management sportu a trenérství, kde jsem absolvoval předměty
Anatomie funkční 1 a 2, Fyziologie obecná a zátěžová, První pomoc, Biomedicinské aspekty sportu, Výživa, Regenerace a masáže, Ochrana člověka za mimořádných událostí.
Předem děkuji za odpověď
Karel Dvořák

Podmínky pro zdravotníka zotavovacích akcí

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda může člověk, který získal certifikát pro zdravotníka zotavovacích akcí, být zdravotníkem na zotavovací akci, pokud nemá maturitu. Nalezl jsem totiž nutnost maturity v jedné přihlášce na zdravotnický kurz, nicméně jsem jinde tuto podmínku neviděl. Děkuji za odpověď. Štěpán Pechman

hlavní vedoucí jako zdravotník?

Dobrý den je prosím možné spojit roli druhého zdravotníka a hlavního vedoucího? Letos máme na táboře problém, že nám odpadla jedna zdravotnice. Pravidelně jezdíme na tábor s počtem okolo 40 dětí. Takže potřebujeme 2 zdravotníky (nebo se mýlíme)?. V týmu vedoucích už žádného dalšího zdravotníka kromě hlavního vedoucího nemáme. Děkuji

Zdravotník

Dobrý den.Před léty jsem jezdívala na tábory jako zdravotník.Stačí mi i teď osvědčení o absolvování ošetřovatelského kurzu?Jako ošeřovatelka mám praxi 24 let.Děkuji za odpověď.

Zdravotník na dětském táboře

Dobrý večer,

vystudovala jsem dvouletou nástavbu oboru zdravotnický asistent (před tím 3 letý obor ošetřovatel, praxe 5let). Můj dotaz tedy zní jestli mohu na dětském letním táboře působit jako zdravotník, nebo ne, protože mám pocit, že tohle upravuje nějaká z nových vyhlášech a ZA už nemůže působit jako zdravotník na letním táboře. Jak to tedy prosím je?

Děkuji a s pozdravem pěkného zítřka
Sroková Kristýna

Přítomnost zdravotníka na příměstském táboře

Dobrý den, prosím o radu. Musí být na příměstském táboře přítomný zdravotník, když jde o tábor od pondělí do pátku a děti v táboře nepřespávají a počet dětí nepřesáhne 30.
Děkuji
Sosnovec

Školení zdravotníka zotavovacích akcí

Dobrý den, žádám vás o radu. Jezdím na letní dětské tábory jako zdravotník, ale poslední školení co se týče hygienických požadavků jsem absolvovala již před několika lety. Vzhledem k tomu, že jsou od minulého roku změny v legislativě, hledám školení...poradíte prosím...
Moc děkuji Janoušková

ZZO - podávání inzulínu

Dobrý den, prosím, může osoba, která má platný průkaz zdravotníka zotavovacích akcí, pravidelně aplikovat diabetickým dětem v MŠ nebo ZŠ inzulín?
Děkuji.

Témata poradny