Musí být na fotbalovém soustředění zdravotník?

Dobrý den, pořádáme fotbalové soustředění pro méně jak 25 dětí ve věku 7-9 let a mám jednu otázku: 1)Musíme mít s sebou zdravotníka? Pokud ne, tak bych potřeboval podle jakého zákona. Bych se to mohl odkazovat.

děkuji
Jiří

— Jiří Rampír

Odpověď:

Dobrý den, 

je důležité stanovit si, zda Vaše soustředění splňuje parametry zotavovací akce dle § 8 odst. 1 zákona o ochraně veřejného zdraví. Dle informací které uvádíte, nesplňujete podmínku 30 a více dětí a tedy povinnost účasti zdravotníka nemáte. 

S ohledem na náplň Vašeho soustředění a věku účastníků bych Vám však účast zdravotníka doporučil. 

Více k tomuto tématu: http://poradna.crdm.cz/index.php/zdravotnik/zdravotnik-na-detskych-akcich-1101

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 18. 10. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz