Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Odstoupení z funkce kontrolní komise

Dobrý den, prosím pěkně, jaký paragraf se používá v písemné žádosti o odstoupení z funkce kontrolní komise? Děkuji za informaci. Pěkný den.

T.J. Sokol

Dobrý den,
V naší jednotě vedeme podvojné i jednoduché účetnictví. Každý rok jako člen kontrolní komise musíme předkládat dokument, že schvalujeme účetní závěrku. Jednoduché účetnictví, tedy účetní doklady, sice KK kontroluje, ale nikdy neviděla podvojné účetnictví ani účetní závěrku, která nemýlím-li se by měla obsahovat rozvahu a výkaz zisku a ztráty. Mohu tedy odsouhlait něco co jsem nikdy neviděla (i když jednoduché účetnictví je vedeno bezchybně)??

kontrolní komise

Dobrý den,

při založení spolku byla na členské schůzi zvolena kontrolní komise, kde byl pouze 1 člen. Budeme měnit uskupení výboru, můžeme nadále fungovat i bez kontrolní komise nebo musí být zvolen nový člen místo stávajícího, který vystoupil?

Děkuji Jančurová

Kooptace do Kontrolní komise

Dobrý den,
v Naší Tělovýchovné jednotě nastala takováto situace. Jeden ze členů Kontrolní komise odstoupil a zůstali dva. Jeden z nich navrhl kooptaci (kterou naše stanovy nezakazují) a požaduje po druhém členovi, aby ji podpořil. Ten ovšem nesouhlasí. Má tedy povinnost s kooptací souhlasit nebo může odmítnout kooptování nového člena?
Děkuji.

odstoupení členů Kontrolní komise Tělovýchovné jednoty

Ve stanovách máme stanovenou 3 členou Kontrolní komisi KK. Jsou taktéž všichni členové KK uvedeni na obchodním rejstříku u KS Brno .
Dva členové podali oznámení o odstoupení . Zůstal jen předseda KK . Musíme kvůli tomu svolávat Valnou hromadu , lze kooptovat dva nové členy KK do řádné VH v březnu 2019 ?? v občanském zákoníku o tom není žádné ustanovení ani naše stanovy tuto problematiku neřeší ....
děkuji za odpověď . Stanovy posílám v příloze

nulová odměna revizora SVJ

Může SVJ, které má zvoleného revizora, zapsaného v OR, zrušit tomuto revizorovi odměnu případně mu odhlasovat ať již nulovou odměnu či odměnu ve výši 1,- Kč na bytovou jednotku měsíčně, když ten svou funkci vůbec nevykonává?
Za odpověď předem děkuji.

Kontrolní komise

Může výbor základní organizace kontrolní komisi (všichni jsme členové ZO) zakázat kopírovat dokumenty a pořizovat fotodokumentaci? Objevilo se toto ve směrnici s odkazem na GDPR.V závazku mlčenlivosti, který po nás chtějí podepsat, máme také možnost pouze nahlédnout do dokumentů, které si vyžádáme pro kontrolu. Výstupem kontroly jsou zápisy, které zpracovávám na svém zahesleném PC a z nichž dále vypracuji zprávu pro shromáždění členské základny. Lze toto zakázat a podmínit podpisem závazku mlčenlivosti předkládání podkladů ke kontrole?

kontrolní komise

dobrý den,chtěl bych se zeptat může předseda revizní a kontrolní komise předat doklady o účetnictví někomu kdo není ve vedení spolku.Například někomu kdo není ani členem spolku.

kontrolní komise-hmotná zodpovědnost

prosím o radu.Jsem členem kontrolní komise v jezdeckém klubu zaměřeném na práci s dětmi a mládeží.Pokud by se stal velký úraz člena(dítěte).Kdo konkrétně hradí plnění-pokud majetek klubu není v dostatečné výši,a klub není ani pojištěný na odpovědnost.Děkuji

Kontrolni komise

Dobry den,
Chtela jsem se zeptat, jak postupuje predseda kontrolni komise v pripade,ze je na členy Vykonneho vyboru podána stiznost,popripade petice k odstoupeni clenu.
Dekuji

Kontrolni komise spolku

Dobry den, chci se zeptat jestli u schuze vyboru musi nyt pritomni clenove kontrolni komise spolku. Dekuji

Kontrola spolku

Tělocvičná jednota Sokol v naší obci vykazuje velice zvláštní činnost. Je možno ji nějak kontrolovat? Předseda je slaboch, správce krade a tuneluje, vede velmi zvláštní účetnictví a dělá si v podstatě co sám chce. Nikomu se nezodpovídá. Jaká je možnost kontroly?

Může předseda zbavit funkce člena výboru?

Dobrý den,
v našem spolku jsou podle schválených stanov určeny funkce členů výboru, jako kolektivního statutárního orgánu. V nedávné době byl jeden z členů výboru zbaven při výborové schůzi své funkce, pro údajné porušení své pravomoci a ztrátu důvěry. Tato osoba sice nadále zůstává členem výboru, ale její pravomoc byla předsedou odebrána a svěřena osobě jiné. NOZ řeší tuto problematiku velmi obecně a stanovami také není určen postup.

Kontrolní komise - revizor - povinnost???

Dobrý den,
prosím měla bych na Vás dotaz.
Máme zpracované Stanovy dle NOZ. V těchto Stanovách není ani zmínka o kontrolní komisi či revizorovi. V časopise Praktický rádce pro SVJ jsem četla, že nejčastější chybou pro nezapsání nových Stanov do rejstříku je právě nezapsání-neuvedení kontrolní komise.
Jak to prosím s komisí je?
Pokud ve Stanovách není uvedena, tak být nemusí?
Nebo, když ve Stanovách není uvedena - je to chyba?
Jsme malé SVJ, celkem 16 bytů, výbor 3 členové - z nich 1 předseda.

Děkuji za odpověď Prokešová

Kontrolní orgán spolku

Dobrý den

Chtěla bych si ověřit, zda může mít statutární orgán spolku pravomoci orgánu kontrolního a zda ho za něj můžeme považovat.

Děkuji 

Témata poradny