Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

odstoupení členů Kontrolní komise Tělovýchovné jednoty

Ve stanovách máme stanovenou 3 členou Kontrolní komisi KK. Jsou taktéž všichni členové KK uvedeni na obchodním rejstříku u KS Brno .
Dva členové podali oznámení o odstoupení . Zůstal jen předseda KK . Musíme kvůli tomu svolávat Valnou hromadu , lze kooptovat dva nové členy KK do řádné VH v březnu 2019 ?? v občanském zákoníku o tom není žádné ustanovení ani naše stanovy tuto problematiku neřeší ....
děkuji za odpověď . Stanovy posílám v příloze

nulová odměna revizora SVJ

Může SVJ, které má zvoleného revizora, zapsaného v OR, zrušit tomuto revizorovi odměnu případně mu odhlasovat ať již nulovou odměnu či odměnu ve výši 1,- Kč na bytovou jednotku měsíčně, když ten svou funkci vůbec nevykonává?
Za odpověď předem děkuji.

kontrolní komise

dobrý den,chtěl bych se zeptat může předseda revizní a kontrolní komise předat doklady o účetnictví někomu kdo není ve vedení spolku.Například někomu kdo není ani členem spolku.

kontrolní komise-hmotná zodpovědnost

prosím o radu.Jsem členem kontrolní komise v jezdeckém klubu zaměřeném na práci s dětmi a mládeží.Pokud by se stal velký úraz člena(dítěte).Kdo konkrétně hradí plnění-pokud majetek klubu není v dostatečné výši,a klub není ani pojištěný na odpovědnost.Děkuji

Kontrolni komise

Dobry den,
Chtela jsem se zeptat, jak postupuje predseda kontrolni komise v pripade,ze je na členy Vykonneho vyboru podána stiznost,popripade petice k odstoupeni clenu.
Dekuji

Kontrolni komise spolku

Dobry den, chci se zeptat jestli u schuze vyboru musi nyt pritomni clenove kontrolni komise spolku. Dekuji

Kontrola spolku

Tělocvičná jednota Sokol v naší obci vykazuje velice zvláštní činnost. Je možno ji nějak kontrolovat? Předseda je slaboch, správce krade a tuneluje, vede velmi zvláštní účetnictví a dělá si v podstatě co sám chce. Nikomu se nezodpovídá. Jaká je možnost kontroly?

Může předseda zbavit funkce člena výboru?

Dobrý den,
v našem spolku jsou podle schválených stanov určeny funkce členů výboru, jako kolektivního statutárního orgánu. V nedávné době byl jeden z členů výboru zbaven při výborové schůzi své funkce, pro údajné porušení své pravomoci a ztrátu důvěry. Tato osoba sice nadále zůstává členem výboru, ale její pravomoc byla předsedou odebrána a svěřena osobě jiné. NOZ řeší tuto problematiku velmi obecně a stanovami také není určen postup.

Kontrolní komise - revizor - povinnost???

Dobrý den,
prosím měla bych na Vás dotaz.
Máme zpracované Stanovy dle NOZ. V těchto Stanovách není ani zmínka o kontrolní komisi či revizorovi. V časopise Praktický rádce pro SVJ jsem četla, že nejčastější chybou pro nezapsání nových Stanov do rejstříku je právě nezapsání-neuvedení kontrolní komise.
Jak to prosím s komisí je?
Pokud ve Stanovách není uvedena, tak být nemusí?
Nebo, když ve Stanovách není uvedena - je to chyba?
Jsme malé SVJ, celkem 16 bytů, výbor 3 členové - z nich 1 předseda.

Děkuji za odpověď Prokešová

Kontrolní orgán spolku

Dobrý den

Chtěla bych si ověřit, zda může mít statutární orgán spolku pravomoci orgánu kontrolního a zda ho za něj můžeme považovat.

Děkuji 

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz