Všeobecný sanitář zdravotníkem na dětském táboře?

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, ohledně upřesnění, zda může všeobecný sanitář vykonávat funkci zdravotníka na dětském táboře.
Je dáno, že základní péči o zdraví všech účastníků po dobu konání zotavovací akce, kontrolu dodržování hygienických požadavků stanovených zákonem a prováděcími právními předpisy a kontrolu dodržování zásad osobní hygieny způsobilou fyzickou osobou (zdravotníkem); za způsobilou se pro účely ZoVZ považuje fyzická osoba, která má alespoň úplné střední odborné vzdělání v oborech všeobecná sestra, dětská sestra nebo porodní asistentka, fyzická osoba, která absolvovala kurz první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při zotavovací akci, a student lékařství po ukončení třetího ročníku.
Zmíněný kurz první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při zotavovací akci, má rozsah 40 hodin (21 hodin teorie / 19 hodin praxe).
Všeobecný sanitář absolvoval v roce 2002 na Střední zdravotnické škole ve Svitavách a v nemocnici ve Svitavách kurz "Sanitář" v rozsahu 180 hodin (100 hodin teorie / 80 hodin praxe).
Dle obsahu školení kurzu první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při zotavovací akci, uvedeného ve vyhlášce vyhláška č. 106/2001 Sb., nebyla součástí kurzu "Sanitář" kapitola "6. Práva a povinnosti zdravotníků zotavovacích akcí".
Může přesto Všeobecný sanitář vykonávat zdravotníka na dětském táboře či nikoliv?
Děkuji.

— Filipi

Odpověď:

Dobrý den, je mi líto, ale dle mého nemůže sanitář z výše uvedenou kvalifikací vykonávat zdravotníka na zotavovací akci. Věřím, že pro dotyčného nebude problém absolvovat kurz.

Aleš Sedláček

Poslední revize: 20. 6. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz