Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Kontrola spolku

Jak je mozne,nechat zkontrolovat hospodareni spolku. Respektive komu dat podnet k jeho kontrole.

Spoluvlastnictví dlouhodobého hmotného majetku

Dobrý den,
uvažujeme o pořízení dlouhodobého hmotného majetku - tenisové nafukovací haly. Halu bychom koupili společně s dalším spolkem. Byla by umístěna v areálu toho druhého spolku. Podíleli bychom se na provozních nákladech.

Zapisovani majetku

Dobry den,
Chtela jsem se zeptat, zda se musi evidovat majetek spolku, pripadne za jakych podminek. Dekuji Krejcova

Pořízení dlouhodobého majetku z dotace od obce

Dobrý den, prosím o radu ohledně účtování dlouhodobého majetku. Od obce jsme obdrželi dotaci na pořízení dlouhodobého majetku ve výši 20 000 Kč, majetek byl za 100 000 Kč.
Jak mám celou transakci zaúčtovat?

IČO na fakturách, majetek spolku

Dobrý den, náš Spolek rodičů při ZŠ Trojská 110 byl založen za účelem pomoci škole při financování pomůcek a vybavení školy nad rámec příspěvků zřizovatele. Mám konkrétní dotaz k postupu při pořizování těchto pomůcek.

Ruseni pobocneho spolku

Dobry den.Vsichni clenove pobocneho spolku hodlaji ukoncit clenstvi formou nezaplaceni clenskeho prispevku k 31.12 pro nesouhlas s praktikami a ekonomikou Svazu vcelaru,cimz ztrati mandat i vybor pobocneho spolku.Hlavni spolek pozaduje prevod maje

finance

Dobrý den,
dovolte mi, prosím, několik dotazů.

Koupě pozemku spolkem

Dobrý den,

potrebovali bychom poradit s koupi pozemku, respektive, zda se plati nejaka dan pri koupi a pak nejaka kazdorocni z toho, ze bychom pozemek vlastnili (jde o trvaly travni porost a ostatni plochu). Dekuji za odpoved.

Přijetí služby z EU

Dobrý den,
spolek dle stanov pořádá sportovní závody a potřebuje si část vybavení zapůjčit.
Bohužel potřebné vybavení nabízí pouze dodavatel ze Slovenska a přijetím této služby by se spolek stal evidovaným subjektem DPH v EU.

převod/prodej majetku obcím

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jakých podmínek může spolek převést nebo popř. prodat za symbolickou cenu (můžeme ocenit sami?) majetek, předměty, které byly v uplynulých letech zakoupeny v rámci určitého projektu.

Prodání majetku spolku

Dobrý den, v našem spolku byl prodán (myslíme si) majetek radou spolku (firmě), bez valné hromady. Tento majetek je hlavní důvod kvůli kterému náš spolek vznikl (počítačová síť - šířící Internet). Jak máme postupovat dále?

Vypujcka majetku spolku

Muze spolek svuj nevyuzivany majetek dat podnikatelske osobe do vypujcky? Nebo je s ohledem na postup s peci radneho hospodare nutno majetek pronajmout za cenu obvyklou?

Spolek jako pronajímatel

Naše tělovýchovná organizace (občanské sdružení) pronajímá dlouhodobě vlastní nebytové prostory (restauraci) a krátkodobě (příležitostně) hřiště a tělocvičnu. Změní se něco pro naši organizaci transformací na spolek od 1.1.2014?

Pronájem internetového portálu spolku

Dobrý den, chystáme se s kolegy založit spolek o 6 členech, jehož účelem je zejména osvěta a podpora profesionálního koučování. Osobně jsem před několika lety založila internetový portál, který mi technicky vytvořil manžel a jehož účel je stejný.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz