Podkategorie

Dotazy k tématu

Demise člena výboru spolku

Člen předsednictva písemně oznámil předsedovi (úředně ověřeným dokumentem) svoji rezignaci na funkci člena předsednictva a zároveň člena hlavního výboru. Jak se může zachovat předseda:
1) Musí rezignaci přimout?

Forma rezignace

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda je dostačující rezignace místopředsedy spolku e-mailovou formou? Nepotřebujeme oficiální rezignaci s podpisem místopředsedy? Děkuji za odpověď Rédlová

předání účtu spolku

Dobrý den, coby odstupující předseda spolku chci předat i přístup k účtu spolku. Musí být ke dni předání již nový předseda zapsaný v rejstříku spolků nebo to lze po vzájemné dohodě učinit k datu, kdy se sejdeme v bance?
Děkuji Lindnerová

Změna předsedy spolku i členů

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co vše máme udělat při změně přdsedy spolku? V našem spolku měníme jak předsedu tak členy a potřebovala bych vědět jaké případně dokumenty nebo formuláře a kam konkrétně máme tuto změnu hlásit?

Postup při změně předsedy

Dobrý den, rozhodla jsem rezignovat na funkci předsedy v našem spolku a nadále nechci být ani členem. Nový předseda byl řádně zvolen na schůzi, stejně tak třetí člen spolku.

Funkční období spolku, nesvolání valné hromady

V našem zájmovém spolku byl zvolen výbor v prosinci 2014, ke změně TJ na z.s. došlo v prosinci 2015. Od té doby proběhla pouze 1 valná hromada (podle stanov má být každý rok) a uplynulo ve stanovách 4leté funkční období.

Změna členů spolku

Dobrý den, snažíme se oprášit pět let fungující spolek, který byl však poslední rok neaktivní.

Bývalý předseda nechce předat funkci

Na VH spolku (12.12.2018) byl zvolen nový předseda, který je nový SZ spolku. Starý SZ po VH byl pověřen vyřídit změnu v Rejstříku a výkonem funkce do 31.12.2018, od 1.1.2019 mělo být provedeno předání funkce se všemi souvisejícími náležitostmi.

změna sídla spolku a převolení předsedy

Dobrý den,měl bych na vás několik dotazů,náš předseda spolku se rozhodl odstoupit z funkce předsedy spolku a taktéž ukončit členství ve spolku,napsal nám že všechny náležitosti nám předá až po zapsání nového předsedy a zapsání nového sídla spolku,

Lhůta pro odstoupení z funkce člena výboru

Občanský zákoník v § 160 říká, že „Odstoupí-li člen statutárního orgánu ze své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení.“ Je možné tuto dobu zkrátit, pokud s tím souhlasí obě strany, tj.

odvolání předsedy

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jak můžeme odvolat předsedu spolku,který s námi přestal komunikovat. bohužel máme ve stanovách "statutární orgán individuální (předseda)".

Odstoupení z funkce

Dobrý den, jednatel našeho spolku zaslal emailem celému výboru odstoupení z funkce. Je sdělení touto formou dostačující? Zda tak učinil i písemně na adresu spolku nevíme, protože poštu co by jednatel vyzvedává sám.

Změna člena ve spolku se zpětným datem

Dobrý den, potřebovali bychom ve spolku změnit člena ve statutárním orgánu z důvodu dlouhodobé nemoci předešlého člena a vzhledem ke komplikacím bychom potřebovali ve formuláři zpětný datum (duben 2018).

Povinnost odstupujícího přededy

Převzala jsem předsednictví spolku po paní, která nereflektovala na změny v Občanském zákoníku, nedoslo k návrhu na změny ve spolkovém rejstříku (název, výbor, atd.), nedělala učetnictví, chybí platné revize.

odstoupení předsedy spolku

Dobrý den,

chci odstoupit z funkce předsedy spolku a zárověň i ukončit členství ve spolku.

Jak a komu poslat oznámení, stačí místopředsedovi spolku nebo celému výboru? Jak postupovat s předáním dokladů, smluv a povinností.

Odvolání předsedy spolku

Dobrý den,
usnesením členské schůze jsme odvolali předsedy z jeho funkce. Následně jsme jej vyloučili ze spolku jako člena. Tento postup v souladu s našimi stanovami.

rezignace předsedy spolku

Dobrý den, náš předseda chce rezignovat, již min. 1/2 roku nic nedělá a nekomunikuje. Na blížící se Valné hromadě bude probíhat nová volba předsedy.

rezignace predsedy spolku

V pripade ze rezignuje predseda spolku, ktery ma ve vyboru zastupce, tedy mistopredsedu, a statutarni organ je cely vybor, musi predseda take vykonavat svou funkci jeste dva mesice nebo muze rovnou prejit na jeho pozici mistopredseda?

zápis změny člena výboru Spolku

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat při změně člena výboru Spolku. Členové Spolku zvolili nadpoloviční většinou nového pokladníka a není mi jasné jak tuto změnu zadat do rejstříku.

Rezignace na funkce

Dobrý den,
prosím, pokud pošlu písemně spolku prohlášení o odstoupení z funkce člena výboru spolku a rezignaci na funkci pokladníka, musím dát svůj podpis ověřit ?
Děkuji - František Mach

Změna příjmení v rejstříku

Jsem ředitelka MŠ a nastane u mě změna v PŘÍJMENÍ! Zastupuji MŠ - příspěvkovou organizaci, jsem statutární orgán a chtěla bych vědět, co všechno musím změnit ( zápis do obch.rejstříku?...aj.) . Děkuji. I.T.

Dočasné odstoupení z funkce

Dobrý den, jak řešit dočasné odstoupení z funkce předsedy? Umožňuje toto OZ. Pokud jsou osobní, nebo zdravotní důvody.
Děkuji

Je nutné zapsat změnu místopředsedy do rejstříku?

Dobry den, z výkonného výboru našeho spolku odchází místopředseda k 1. 3. 2017. Na výroční schůzi zvolíme nového místopředsedu. Je potřeba, aby nový člen výkonného výboru byl nově zapsán do rejstříku ? Nebo stačí zápis z členské schůze spolku.

odstoupení z funkce předsedy NO

Dobrý den, jsem místopředsedkyní zapsaného spolku, předsedkyně mi předložila písemné "odstoupení z funkce předsedkyně, jež zanikne dne 31. 12. 2016.

Změna spolku - způsob ujednání

Dobrý den, před cca měsícem jsme z důvodů podání grantu založili na rychlo spolek Czech illustrators. Založení spolku jsem dělala podle vzoru jiného spolku a pořádně jsem všem položkám nerozumněla.

Odstoupení předsedy spolku

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Jsem předseda spolku, sídlo spolku je zapsané na moje trvalé bydliště a živnostenský list, který máme na spolek, tak tamjsem také garantem z oboru.

Předseda a místopředseda

Dobrý den,

náš spolek řídí předseda (individuální statutární orgán), chceme ale mít i místopředsedu, který může předsedu zastoupit. Stává se tím statutární orgán kolektivním? O výbor se dle mého názoru nejedná.

Odstoupení předsedy oddílu ve spolku

Dobrý den naše TJ má různé oddíly a ty mají své výbory a předsedy. Náš předseda fotbalového oddílu odstoupil ze zdravotních důvodů. Je třeba okamžitě v oddíle volit předsedy i když oddíl právní subjektivitu a podléhá VV TJ.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz