Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

pobočný spolek

Dobrý den,
prosím může mít pobočný spolek jiné sídlo než hlavní spolek? Chápu to správně, že má pobočný spolek své vlastní aktivity a hospodaření? Děkuji za odpověď.
Krátká

Vedlejší činnost pobočného spolku

Dobrý den, na vedlejší činnost si musí zřídit živnostenské oprávnění každá místní organizace nebo stačí že má vyřízeno hlavní spolek?

Děkuji.

Pobočné spolky v Německu a na Slovensku

Dobrý den,
zakládáme spolek se sídlem v ČR a zároveň bychom chtěli založit pobočné spolky se sídlem na Slovensku a v Německu. Jak máme postupovat?
Děkujeme za odpověď.

Pobočný spolek

Dobrý den,
platí oznamovací povinnost v Obchodním věstníku, i pokud likviduji pobočný spolek, anebo pokud jej fúzuji s hlavním spolkem či jiným pobočným spolkem?
děkuji

Transformace/odloučení pobočného spolku

Dobrý den,mám na vás následující dota:
Hlavní spolek zřizuje pobočné spolky.
Hlavní spolek ukončuje svoji činnost a některé pobočné spolky budou samostatně v aktivitách pokračovat.

Založení pobočného spolku

Dobrý den, chtěli bychom založit 3 pobočné spoleky, ale nevíme si s některými oblastmi rady. Budu velmi vděčný za vaši radu:

Kontrolní komise v pobočném spolku

Dobrý den, za jakých podmínek musí mít pobočný spolek kontrolora či kontrolní komisi, pokud tento požadavek není povinně uveden ani zamítnut zapsaným spolkem?
Musí být kontrolor volený nebo ho lze jmenovat?

Likvidace pobočného spolku

Dobrý den jsme pobočný spolek spolku Unie rodičů ČR. Usnesením Městského soudu v Praze č.j. 80 Cm 13/2017-3 ze dne 14.3.2017 byl zrušen spolek Unie rodičů ČR, IČ: 613 86 766 a jmenována likvidátorka JUDr. Dagmar Mixová.

vyloučení spolku ze správního řízení

Dobrý den,

pokud má být vyloučen spolek ze správního řízení, tedy nebýt vzat za účastníka z důvodu pozdního přihlášení se, bere se jako rozhodné datum vzniku hlavního spolku nebo pobočného, který se k účastnictví hlásí!

Děkuji

Pobočné spolky

Dobrý den, na konferenci spolku bychom rádi požádali o pobočný spolek. Pokud by nám bylo vyhověno a dle toho upraveny stanovy hlavního spolku tak bychom se řídily stanovami hl. spolku.

SRPDŠ

Dobrý den. Při naší základní škole funguje Sdružení rodičů a přátel dětí a školy, který je zapsaný ve spolkovém rejstříku jako pobočný spolek. Na základě dopisu od firmy Ing.

Založení pobočného spolku

Dobrý den, prosím mohu se zeptat. Nyní máme zapsaný spolek (ve stanovách nemáme uvedeno ,,založení pobočného spolku,,).

Zřízení pobočného spolku

Dobrý den, mnoho let funguje v našem klubu 5 oddílů různých druhů sportů a nyní chceme oddíl kopané osamostatnit, asi nejlépe že ho uděláme pobočným spolkem.

Spolky a nutnost jejich registrace

Existuje z minulosti organizace ve struktuře základních organizací soutěžících v oblastních sdruženích ČR. Tyto oblasti mají centrální volené prezidium a celostátní stanovy, jednací řád a další náležitosti, apod.

Změna sídla Pobočného spolku

Dobrý den, mám několik dotazů ke změně sídla Pobočného spolku. Kdo v rámci spolku rozhoduje o změně sídla - Výbor nebo Členská schůze? Jaké dokumenty jsou potřeba ke změně a může je podat Pobočný spolek?

kdo může vést účetnictví v pobočném spolku

Může vést jednoduché účetnictví paní,která není členem spolku nebo to může vést popřípadě někdo z výboru spolku (starosta,jednatel atd.) a 1x za měsíc to účetní (která není členem) zkontroluje?Dík za odpověď.

Dar pobočnému spolku

Může hlavní spolek udělit dotaci nebo dar na činnost pobočnému spolku? A jak zaúčtování, pokud je to možné ?
Děkuji za odpověď

OZ/Spolek organizačná zložka na Slovensku

Do zmeny zákona sme fungovali na Slovensku ako organizačná zložka občianského združenia registrovaného v Českej republike. Po novele zákona sa organizačné zložky zmenili na pobočné spolky.

Změna pobočného spolku na samostatný

Dobrý den,

jde prakticky za souhlasu představenstva hlavního i pobočného spolku provést osamostatnění - odloučení pobočného spolku? Aby bylo zachováno IČO. Přejmenování je možné, to vím. Pobočný spolek je bez jakých-koli závazků.

Sokol

Dobrý den.
Můžete mi prosím vysvětlit termín samostatné hospodaření oddílu pod TJ Sokol?
Náš oddíl hospodařil prokazatelně několik let samostatně a vedl zvlášť své finance.

zrušení PS spolku

naše organizace je činná,ale zatím z neznámého nám důvodu výkonný výbor hlavního spolku nás poslal do likvidace.Máme sice tušení,že se tak jedná o majetky,AVZO totiž vesele likviduje hromady ZO a rozprodává tak jejich majetky( budovy,my sami vlast

Pobočné spolky jako jeden podnik

Dobrý den, zajímalo by mě, zda budou pobočné spolky a hlavní spolek považovány za "jeden podnik" ve smyslu nařízení Komise EU č. 1407/2013 o poskytování podpory malého rozsahu (de minimis).

Oddělení pobočného spolku

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je možno oddělit pobočný spolek od spolku hlavního, tak aby zůstalo IČO? Oddělený spolek by si vytvořil vlastní stanovy a nadále by fungoval jako samostatný spolek.

Poboční spolky se řídi vlastníma stanovama?

Dobrý den,
nikde jsem nenašla či poboční spolek s právní subjektivitou bude se řídit stanovama hlavního spolku nebo si vytvoří i svoje stanovy které schválí hlavní spolek nebo jen interní směrnici daného pobočního spolku. Děkují

Může mít Z.s.

Chtěl jsem se zeptat zda Z.S., může mít ZPS=Zahraniční Pobočné Spolky, ZZČ=Zahraniční Základní Články, EZČ=Evropské Základní Články, EPS=Evropské Pobočné Spolky. Díky Jirka

Spolek

Jak získat pro zahraniční pobočný spolek IČO, který je vyžadován při zápisu do registru spolku, nebo jak postupovat při zápisu zahraničního pobočného spolku.

Pobočný spolek - odborová organizace

Dobrý den, od 1.1.2014 jsme dle NOZ pobočný spolek/odborová organizace pod spolkem/odborový svaz s tím, že máme přiděleno, jako odborová organizace, samostatné IČO (jiné než má spolek/odborový svaz).

Pobočný spolek

Dobrý den.
Může pobočný spolek AVZO pod sebou sdružovat více odborností?
Tedy např.pobočný spolek organizace AVZO se skládá ze tří " spolků" -
motorkáři,traktoráři,modeláři.
Nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověd.

Pobočný spolek

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na paradoxní situaci, která vznikla. Předseda nesvolá výroční členskou schůzi před koncem roku 2015. Členství všem členům zaniklo (dle stanov) 31. 12. 1015.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz