Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

sídlo spolku

Dobrý den,
sídlo spolku nemohu mít na adrese trvalého bydliště (51% vlastní město, 49% bytové družstvo). Město má podmínku, že v domě nemůže být žádné sídla spolků, ani právnické osoby.

Stanovy - změna textu

V roce 2016 jsme založili spolek, ve stanovách jsme objevili chybu v textu - ve stanovách máme sídlo spolku s jinou adresou než v zakládací listině. Jak tuto situaci opravit?

změna sídla spolku

Dobrý den
potřeboval bych vědět jak postupovat při změně sídla spolku z rodinného domu do bytu.
zda je potřeba souhlas majitele bytu nebo i bytové správy.
děkuji

Sídlo spolku v bytě který pronajímám

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak to je se sídlem spolku, pokud ho chci dát na adresu bytu, který vlastním, ale byt však dále pronajímám dál. Je to legislativně možné, nebo vbyte musím bydlet já?

Díky.
Tomáš

adresa spolku

Dobrý den, zakladáme nový spolek, tak jsem se chtěla zeptat. Někde jsem se dočetla, že u adresy spolku stačí pouze název obce ve které sídlíme. Pokud ne, jaké jsou podmínky k zapsání adresy?

Sídlo spolku do stanov

Dobrý den
Chtěli bychom změnit sídlo spolku, ale na klubovně není číslo popisné, ale na katastru je číslo pozemku nebo evidenční číslo budovy. Je možné na toto místo přihlásit sídlo spolku.
Děkuji za odpověď.

Sídlo spolku

Dobrý den, přátelé mě požádali, jestli nemůžou zapsat sídlo spolku na náš byt, protože bydlí v pronájmu. Co to pro nás bude znamenat, když se spolkem nemáme nic společného? Může si vzít spolek např nějaký úvěr?

Dva spolky na jedné adrese

Dobrý den,
nikde jsem nenašel informaci, zda mohou dva spolky mít sídlo na stejné adrese. Nevíte, zda je to možné?
Děkuji, Svoboda

Smlouva o užívání nemovistosti pro spolek

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zdali je možné, aby byla mezi spolkem a majitelem nemovistosti sepsána smlouva o užívání i přesto, že majitel nemovitosti je členem podepisujícího spolku?
Děkuji
Stašek

dokumenty v sídle spolku

Dobrý den,
nemůžeme dohled informaci, jestli je zákonná povinnost, mít v sídle spolku uložené dokumenty (stanovy, souhlas o užívání nemovitosti jako sídlo atd.) nebo stačí mít dokumenty samozřejmě na soudu a u sebe v kanceláří či bytě.

Sídlo spolku na mé adrese bez mého souhlasu

Dobrý den, koupil jsem nemovitost a cca po dvou letech jsem zjistil, že na mé adrese má sídlo spolek, jak postupovat, případně kam nahlásit, že nesouhlasím se sídlem spolku na mé adrese.

Sídlo spolku bez konkrétní adresy

Dobrý den, jak je možné, že určitý spolek má v oficiálním sídle napsanou jen obec? Bez ulice i čísla popisného. Je tedy možné založit spolek bez sídla? Spolek má i IČO. Kam mu pak úřady doručují úřední dokumenty?

Změna sídla spolku a nový člen

Dobrý den, přestěhovali jsme se a sídlo z.s. jsme měli na adrese bývalého bydliště. Chceme jej přepsat na současné bydliště. Já jsem zakladatelka spolku spolu s manželem, více členů nemáme. Co je, prosím, potřeba?

Změna názvu ulice u sídla spolku

Dobrý den,
došlo ke změně ulice v našem městě a tím došlo ke změně sídla spolku. Číslo popisné stále zůstává, jen ulice je jiná. Kde všude máme povinnost změnu nahlásit?
Děkuji.
S pozdravem
L. Eichenmannová

Změna adresy spolku - nepotřebujeme kancelář

Z důvodů zahájení dlouhodobé rekonstrukce objektu, kde jsme měli 20 let trvalé sídlo, jsme nuceni měnit adresu sídla spolku. Naše činnost je založena na rozvíjení kulturní spolupráce, ke které si pronajímáme různé odpovídající prostory.

Trvale bydliště v sídle spolku

Dobrý den
může předseda spolku bydlet ( mít trvalé bydliště ) v sídle spolku - budově která je majetkem spolku?
Děkuji za odpověď
V.Židek

další místo působení spolku

pěkný den, máme místo spolku na Znojemsku, ale naši členové jsou i ve vedlejším okrese a chtějí si zařídit klubovnu i v jejich okrese a získat na to dotaci. Proto je potřeba, aby spolek měl i druhou adresu. jak na to?

Zrušení sídla spolku

Dobrý den, v případě, že majitel nemovitosti nesouhlasí, aby v jeho domě bylo umístěno sídlo spolku a předseda tuto skutečnost neřeší, ani po opakovaných urgencích, bude rejstříkový soud řešit neexistenci sídla ex offo poté, co mu bude doručena li

Sídlo spolku a jiné místo činnosti spolku

Dobry den. Je mozne mit sidlo v jine obci a cinnost spolku provadet v jine obci. Jde o to ze mame byt na ktery muzeme zapsat slolek ale nachazi se v jine obci. Bude to problem pro samotnou cinnost ?

Sídlo spolku - nutně nebytový prostor?

Dobrý den,

jsem v bytě v podnájmu a majitel bytu mi zde nechce povolit založení spolku, jelikož se nejedná o nebytový prostor - je tedy pravda, že nemuže být spolek v běžném bytě?

Děkuji předem za odpověď.

SRPŠ při ZUŠ

Dobrý den, pro zapsání spolku k rejstříkovému soudu potřebujeme " Doklad o zřízení sídla spolku", jaký doklad je myšleno? Kde ho získáme? My, jako škola, budeme spolku půjčovat školní prostory, stačí jen náš úředně ověřený souhlas?

Potvrzení o sídle spolku

Dobrý den, zakládáme spolek a sídlo máme v budově, která patří městu. Dostaly jsme potvrzení, že městská rada to schválila. Je to podepsané starostou. Bude tento doklad stačit jako potvrzení o sídle spolku? Musí se podpis starosty ověřit?

Obcanske sdruzeni - sídlo

Dobry den, kdysi v roce 2008 jsme u me doma zapsali sidlo obcanskeho srduzeni. V tehle organizaci nejsem leta letouci, zadala jsem sdruzeni o zmenu sidla spoustykrat, ale obavam se, ze se nic nezmenilo a nic neudelali.

Změna sídla Pobočného spolku

Dobrý den, mám několik dotazů ke změně sídla Pobočného spolku. Kdo v rámci spolku rozhoduje o změně sídla - Výbor nebo Členská schůze? Jaké dokumenty jsou potřeba ke změně a může je podat Pobočný spolek?

Sídlo spolku - virtuální sídlo

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli sídlo spolku může být zapsáno na adrese virtuální kanceláře a bude toto sídlo akceptováno při zápisu?
Děkuji za odpověď

Změna sídla spolku

Dobrý den, změnu sídla spolku řešíte na více místech, ale nenašel jsem, na který soud mám podat žádost v případě, že stávající sídlo spolku je v Praze a navrhované nové sídlo se nachází v jiném kraji. Děkuji za odpověď.

Změna příjmění majitelky sídla

Dobrý den,
je nutné nějakým způsobem řešit, pokud se (spolu)majitelka sídla spolku vdala, tedy změnila příjmení? Bude potřeba znovu podávat souhlas vlastníka nemovitosti se sídlem spolku v této nemovitosti? Děkuji.

Umístění spolku do bytu v osobním vlastnictví?

Dobrý den, sídlo spolku chceme mít v bytě v osobním vlastnictví. Tento byt je zatížen hypotékou u banky, v katastru je uvedena zástava. Je to poblém? Je potřeba i souhlas banky s umístěním spolku? Děkuji za odpověď, Klementová

Délka trvání změny sídla spolku

Dobrý den, před 4 lety jsme koupili dům, minulý rok jsem zjistila, že tu má sídlo spolek. Požádala jsem spolek, aby si sídlo změnil. V září 2017 se zástupce spolku vyjádřil, že změna již je na rejstříkovém soudu a čeká na zápis.

Název smlouv

Jak názvat smlouvu o nájmu bytu nepodnikajícímu spolku. Nebude sloužit k bydlení.
Děkuji.

Investice spolku do jeho sídla (nemovitosti)

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je možné využít prostředky spolku k úpravám nebo rekonstrukci jeho sídla. Konkrétně se jedná například o úpravu prostor (např. zastřešení nebo lektrické vedení apod.) pro účel plnění činnosti spolku.

Problém se sídlem

Když, může mít člověk trvalý bydliště na pracáku, může mít spolek sídlo někde na úřadě nebo na poště? Nebo co máme dělat, když máme problém se zajištěním sídla? Děkuji za odpověď :)

Vklad do katastru sídla spolku

Dobrý den, chci se zeptat. Jestli když, jako vlastník nemovitosti dovolím umístění sídla spolku, bude toto zapsáno do katastru nemovitostí.
Děkuji Záruba

Změna adresy sídla spolku

Dobrý den, potřebovala bych změnit adresu sídla spolku. Co musím udělat a kam to podat?
Moc děkuji za odpověď.

Změna sídla spolku

Mám dotaz kamarád má napsaný spolek na svůj barák ale chtěl by ten spolek odepsat ze své adresy. Je tu nějaká možnost něco s tím udělat??
Předem děkuji za odpověď

Sídlo spolku

Dobrý den,
jak sídlo spolku chceme používat budovu, která je v katastru vedená bez čp/če, ale stojí na pozemku s parcelním číslem. Je možné použít místo čp. nebo če. číslo parcely?
Předem děkuji za odpověď.

3 vlastníci nemovitosti, kde bude sídlo spolku

Dobrý den, chci v domě kde bydlím mít sídlo našeho fotoklubu z.s. Tendo dům vlastní tři majitelé, ale náš domácí má plnou moc od těch dvou. Nevím jak to napsat do souhlasu, který přikládám při založení spolku. Mám tám uvést všechny tři?

Sídlo spolku - nutný podpis?

Dobrý den, je nutné mít k založení spolku podpisy se souhlasem o umístění spolku, když zde mají členové spolku adresu, trvalé bydliště a bydlí zde? Díky moc!

Změna sídla u pobočného spolku

Dobrý den,
prosím o informaci, jak změnit adresu sídla u pobočného spolku. Je nutno tuto změnu podávat návrhem na zápis změn? nebo stačí jen založit do sbírky listin? a kdo vlastně tuto změnu navrhuje? Děkuji za odpověď.

Jak provést změnu sídla a stanov spolku?

Dobrý den,
Prosím Vás, potřebuji změnit sídlo spolku na nemovitost, která je ve vlastnictví spolku, a zároveň změnit stanovy, a vůbec netuším kde a jak to udělat.
Děkuji 

Sídlo spolku P.O Box?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je dle platné legislativy možné uvést jako sídlo spolku adresu, která obsahuje P.O. Box (např. P.O.Box XY, Nová Ves), a to bez uvedení PSČ?
Děkuji za odpověď

Může změna sídla a změna stanov proběhnout najednou?

Dobrý den,

I náš (nyní již spolek) se potýká se změnami, spuštěnými novým Občanským zákoníkem. Na začátku roku 2014 došlo ke změně sídla Spolku, poté se uskutečnila Valná hromada a došlo k změnám v Radě (Výboru) našeho Spolku. 

Sídlo spolku na městském úřadě?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na poměrně triviální otázku, a to zda může mít zapsaný spolek jako sídlo městský úřad (obvod). Vím, že fyzické osoby zde mohou být zapsané, ale nikde jsem již nedohledal zda se to týká i právnických.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz