Podkategorie

Dotazy k tématu

Zdravotník

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu dělat zdravotnický dozor, zdravotníka, na akcích apod. jen se základním vzděláním, pokud si udělám tomu vhodný kurz. Už jsem si něco přečetla, a dočetla jsem se, že maturitu mít nemusím.

Zdravotnický dozor vykonává

Dobrý den,
obracím se s prosbou.
Ve zdravotnickém deníku je kolonka Zdravotní dozor vykonává...
jedná se o zdravotníky na táboře a nebo o pediatra, kterého máme domluveného, že nám "zaštiťuje" tábor.
Děkuji

Ošetřovna

Dobrý den,
chci se zeptat, zda lze aby byla jedna ošetřovna pro dva oddělené tábory v jednom areálu? Každý tábor má svého zdravotníka a jiného pořadatele. Areál je velký, proto jsou do něho umístěny dva tábory.

Zdravotník

Dobrý den, může zdravotníka na táboře dělat i absolvent oboru praktická sestra, který na SZŠ nahradil obor zdravotnický asistent?
Děkuji za odpověď.

Antikoncepce na ŠvP

Dobrý den, chtěl bych se dotázat, jak je to s dívčí antikoncepcí na letních táborech a školách v přírodě. Může zdravotník tento typ léku nechat k užívání dětem nebo musí vydávat antikoncepci sám? Hovoříme zde o dětech 15-17 let.

Dětský lékař

Dobrý den,

ráda bych se jen ujistila zda je aktuálně povinné mít sjednaného dětského lékaře pro případ potřeby v blízkosti konání tábora? Nebo stačí, že spádově máme nejblíž např. nemocnici ve Šterneberku?

Děkuji Kubešová

Bydlení zdravotníka

Dobrý den,
můžu jako zdravotník bydlet na ošetřovně? Obytná část se skříní a postelí je oddělena plentou. Děkuji
Kateřina Moravcová

Léky na recept

Dobrý den mám dotaz, když dítě na táboře dostane alergickou reakci (od sluníčka, krému, včelímu bodnutí, léků a atd. Mohu mu podat antihismatika? Když jsou na recept? Děkuji za info s pozdravem Václav.

Zdravotní dokumentace- pravidelně užívané léky

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli do zdravotního deníku musím zapisovat i pravidelně užívané léky, nebo jestli to stačí vyplňovat do zdravotní karty dítěte, kterou dostane rodič na konci akce?
Předem děkuji za odpověď.

Zdravotní zotavovací akce - veterinář

Dobrý den, mám takovou netradiční otázku, co si myslíte jestli si musí veterinární lékař dělat kurz na zdravotníka zotavovacích akcí aby mohl tuto činnost vykonávat? Spadá do kategorie lékař? Není tam totiž specifikovaný humánní lékař. 

Zdravotník při akci v zahraničí

Dobrý den,chci se zeptat,jestli je nutné nějaké speciální osvědčení pokud jede člověk s kurzem Zdravotník zotavovacích akcí na akci pořádanou školou a konanou v zahraničí (lyžařský či turistický kurz).
Děkuji za odpověď, Vyparinová

kdo může vést kurz ZZA?

Zdravím, chci se dotázat, kdo je oprávněn k tomu, aby mohl vést kurz ZZA? Co daný člověk/lidé musí mít, aby mohl/i zaučit a připravit další lidi v rámci ZZA?
děkuji za jakékoli odpovědi

Povinnosti zdravotníka

Dobrý den prosím Vás, musí být zdravotník přítomen na letním táboře 24 hodin denně? Je možné aby například odjel z tábora na noc domů, s tím že bude na telefonu?

Příměstský tábor a zodpovědné osby

Dobrý den, pořádáme tento rok příměstský tábor (cca 15 dětí) a chtěla bych se zeptat zda je zapotřebí mít osobu, která bude mít Kurz Zdravotník zotavovacích akcí? Příměstský tábor bude od rána 8:00 do cca 17:00 hod. Děkuji moc za odpověď

Je mi 65+ a jedu jako zdravotník

Je mi 65+ a jedu jako zdravotník na letní tábor na 2 týdny. Mám vyšetření a opakovaně infekce močových cest, jsem registrovaná všeobecná sestra, Není to proti nějakým pravidlům? Ještě pracují na LDN.DEKUJI

Praktická sestra - zdravotník

Dobrý den,
může absolvent Střední zdravotnické školy oboru Praktická sestra (53-41-M/03) vykonávat na táboře zdravotníka?
Děkuji za odpověď

zpusobilost zdravotníka

Dobrý den,
mohu být zdravotníkem na školních zotavovacích akcích, lyžařských pobytech apod.? Jsem lekárník, mám vystudovaný obor farmacie, mám i atestaci, v rámci ní splněný Kurz Neodkladná první pomoc pořádaný IPVZ.
Děkuji

Zdravotník na letním táboře

Dobrý den, pořádáme letní tábor v délce 10 dnů pro děti ve věku 5-15let v celkovém počtu do 30 dětí. Chtěla jsem se zeptat zda musíme mít zdravotníka dle zákona. Nebo nám stačí zdravotník , který má pouze kurz CLS armádní je to voják z povolání.

Musí být na fotbalovém soustředění zdravotník?

Dobrý den, pořádáme fotbalové soustředění pro méně jak 25 dětí ve věku 7-9 let a mám jednu otázku: 1)Musíme mít s sebou zdravotníka? Pokud ne, tak bych potřeboval podle jakého zákona. Bych se to mohl odkazovat.

děkuji
Jiří

Měření hodnoty glykemie

Dobrý den, mohu jako zdravotník zotavovacích akcí měřit hodnotu glykemie? Popřípadě kde je to zakotveno?

Potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi. Právě jsem odmaturovala na střední pedagogické škole, tudíž mám pedagogické minimum. Potřebuji na dětský tábor stále potvrzení i když už jsem vystudovaná?

Zdravotník na táboře

Dobrý den,
pořádáme dětský tábor v prostorách Technické univerzity Liberec. Dopoledne odborný program, odpoledne výlety, sport.... Děti budou spát na kolejích.

Zdravotník na příměstském táboře

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je potřeba na příměstském táboře zdravotník v případě, že se jedná o čtyřdenní až pětidenní akci? Jedná se o příměstský tábor tanečnic do 15ti let. Děkuji za odpověď.

Zdravotník

Dobrý den,
mohu dělat zdravotníka ?
Jsem absolvent magisterského studia na UP FTK Olomouc obor Management sportu a trenérství, kde jsem absolvoval předměty

hlavní vedoucí jako zdravotník?

Dobrý den je prosím možné spojit roli druhého zdravotníka a hlavního vedoucího? Letos máme na táboře problém, že nám odpadla jedna zdravotnice. Pravidelně jezdíme na tábor s počtem okolo 40 dětí. Takže potřebujeme 2 zdravotníky (nebo se mýlíme)?.

Zdravotník

Dobrý den.Před léty jsem jezdívala na tábory jako zdravotník.Stačí mi i teď osvědčení o absolvování ošetřovatelského kurzu?Jako ošeřovatelka mám praxi 24 let.Děkuji za odpověď.

Školení zdravotníka zotavovacích akcí

Dobrý den, žádám vás o radu. Jezdím na letní dětské tábory jako zdravotník, ale poslední školení co se týče hygienických požadavků jsem absolvovala již před několika lety.

ZZO - podávání inzulínu

Dobrý den, prosím, může osoba, která má platný průkaz zdravotníka zotavovacích akcí, pravidelně aplikovat diabetickým dětem v MŠ nebo ZŠ inzulín?
Děkuji.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz