Povinnosti zdravotníka

Dobrý den prosím Vás, musí být zdravotník přítomen na letním táboře 24 hodin denně? Je možné aby například odjel z tábora na noc domů, s tím že bude na telefonu? Dále, je možné abychom měli jednoho zdravotníka současně na dvou táborech, které jsou od sebe vzdálené například 10 km, s tím, že by měl například vyčleněné hodiny kdy bude k dispozici a zbytek času, nebo v akutních případech by byl na telefonu. Jsem si vědoma, že z praktického pohledu to není ideální, ale z pohledu zákona? A poslední dotaz - pokud se zdravotník zapojuje na táboře do činností stejně jako táborový vedoucí, musí mít zdravotní způsobilost i na tuto činnost, nebo to není nutné? Předem moc děkuji za odpovědi.

— Pavla Poláková

Odpověď:

Dobrý den,

podle zákona musí být zdravotník dosažitelný na zotavovací akci 24 hodin denně po celou dobu akce. Takže není možné, aby odjel domů a nezůstal na táboře žádný zdravotník. Není možné, aby byl jeden zdravotník na dva tábory. 

Zdravotník musí mít posudek zdravotní způsobilosti od lékaře, stejně jako dozor, i kdyby vykonával pouze funkci zdravotníka a nezapojoval se do programu jako vedoucí.

Eva Beránková

 

Poslední revize: 28. 6. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz