Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Povinnosti ústavu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co za povinnosti má ústav vůči úřadům? Ústav máme založený, máme registrovanou volnou živnost na živ. úřadu a chceme ho též zavést jako podnikatele na místním obecním úřadě.

Změna zakladatele zapsaného ústavu

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli je možné změnit zakladatele ústavu. Zakládací listina toto sama o sobě nevylučuje.

Děkuji
S pozdravem a přáním pěkného dne
Michal Sarbu

změna předsedy

Dobrý den, budeme mít změnu předsedy správní rady a změnu člena dozorčí rady. Musí tato změna být notářsky ověřená? Dává se změna do OR? Jsou k tomu předepsané formuláře (případně kde)? Případně jakým způsobem to udělat. Děkuji za odpověď.

odměna člena správní rady ústavu

člen správní rady může dostat finanční odměnu na základě rozhodnutí ředitele ústavu. Ráda bych se zeptala, jakým způsobem ( na základě čeho) může danou odměnu vyplatit?

člen správní rady

Dobrý den, jednáme o založení ústavu pro lidi s Alzheimrovou chorobou (v současnosti již funguje,ale pod fyzickou osobou). Mohu se stát členem správní rady nově založeného ústavu , i když vedu celkové účetnictví a ekonomiku firmy?

Převedení registované služby z ústavu na o.p.s.

Dobrý den, představitelé jednoho ústavu se obrátili na naši organizaci s tím, že chtějí ukončit činnost ústavu a převést na naši organizaci, o.p.s., registrovanou sociální službu a chráněnou dílnu. Je to možné a za jakých podmínek?

Ústav - transparentní účet?

Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, zda ústav musí mít založený transparentní účet nebo stačí běžný? Děkuj R. Válková

Pujcka zamestnanci

Dobry den,
rada bych se zeptala, jestli zapsany ustav muze poskytnou zamestnanci pujcku? A pripadne jak ji zauctovat?
Dekuji

Kdo nese odpovědnost za škodu způsobenou v minulosti?

Dobrý den, zajímá mne, kdo nese právní odpovědnost za škodu způsobenou v minulosti, a to např. v situaci, kdy je kontrolními orgány vyměřen správní delikt, pokuta či jiný druh finančního postihu – je to současný nebo bývalý ředitel ústavu?

Zakládání ústavu

Dobrý den, vyplňujeme návrh na zápis do rejstříku ústavů a narazili jsme na položku Předmět podnikání a předmět činnosti. Zakládáme neziskovku - ústav, budeme jako hlavní činnost poskytovat sociální služby (osobní asistence - uvedená v Z.

Nemovitost zapsaného ústavu

Dobrý den, zjišťuji informace - povinnosti, práva, důsledky vyplývající z nabytí nemovitosti do zapsaného ústavu.

Smlouva o výkonu funkce ředitele

Dobrý den, ředitel v ústavu má uzavřenou Smlouvu o výkonu funkce? Co přesně tato smlouva obsahuje a upravuje? Podepisuje jí správní rada? Děkuji.

Ústav - zakládací listina notářským zápisem

Dobrý den, zvažujeme založení ústavu. NOZ v některých ustanoveních odkazuje na ustanovení o nadacíh. Lze z toho dovolit, že zakládaní listina ústavu musí mít formu notářského zápisu (viz § 309 odst. 4 NOZ) ?

Zaměstnanci ústavu

Dobrý den,
 může být zakladatel ústavu, nebo ředitel ústavu či člen dozorčí rady současně v ústavu zaměstnán?
Velice děkuji za odpověď.
Hrubý J.

 

Může ústav vést jednoduché účetnictví?

Občanské sdružení se stane v roce 2014 automaticky spolkem a vede dál jednoduché účetnictví. V průběhu roku 2014 provede transformaci na ústav (IČ zůstane zachováno). Může v roce 2014 a dál pokračovat v jednoduchém účetnictví?

 

Zapis ustavu

Dobry den,

jen se chci zeptat, pokud chci zapsat ustav do obchodniho rejstriku, je to prvozapis nebo predregistrace ve formulari justice.cz?
Dekuji za odpoved

Helena Prentice

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz