Převedení registované služby z ústavu na o.p.s.

Dobrý den, představitelé jednoho ústavu se obrátili na naši organizaci s tím, že chtějí ukončit činnost ústavu a převést na naši organizaci, o.p.s., registrovanou sociální službu a chráněnou dílnu. Je to možné a za jakých podmínek? Jaká anabáze je s tím spojená?
Děkuji

— Milan Antoš, Centrum služeb a podpory Zlín, o.p.s.

Odpověď:


Dobrý den,

převod registrované sociální služby po formální stránce není možný. O registraci žádá konkrétní subjekt, který musí dokládat řadu skutečností a teprve po splnění požadavků kladených zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, je registrován jako poskytovatel konkrétních sociálních služeb. Tato registrace stojí a padá s konkrétním subjektem a není možné jí převést. Samozřejmě si lze představit, že převezmete klientelu uvedeného ústavu a budete tuto sociální službu poskytovat. Tomu však musí nutně předcházet registrace vaší organizace jako poskytovatele předmětné sociální služby. Tento postup je podrobně popsán například zde: http://socialni.praha.eu/jnp/cz/socialni_sluzby/registrace_poskytovatelu

Obdobná je situace i u chráněné dílny (nově chráněných pracovních míst). O chráněné pracovní místo žádá konkrétní zaměstnavatel na místně příslušném Úřadu práce. V tomto případě doporučujeme kontaktovat příslušné pracoviště ÚP, neboť praxe související s chráněnými pracovními místy se může úřad od úřadu lišit.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 5. 12. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz