žádost o popis řádného postupu odvodu DPPO

Dobrý den,

Rád bych Vás touto cestou požádal o radu a vyjádření ke správnému postupu při odvádění DPPO organizační složky soukromé neziskové organizace. Námi oslovení odborníci z řad daňových poradců se v názoru na území odvodu daňové povinnosti rozcházejí:

Společnost MOBILNÍ PLANETÁRIUM z.ú. (dle § 402 a následující zákona č. 89/2012 Sb.), IČO: 05207380, založena 06/2016 v České republice, zřídila v 05/2017 organizační složku na území Slovenské republiky pod názvem Mobilné planetárium, IČO: 50723707.
Vzhledem k nadcházející povinnosti DPPO, bych Vás rád požádal o vyjádření, na jakém území organizační složce vzniká povinnost odvodu daní: v České či Slovenské republice? Rádi bychom se vyvarovali případné chybě.

Předem děkuji za Vaši odpověď.
Evgeny Prozherin

— Evgeny Prozherin, Mobilni planetarium

Odpověď:

Dobrý den,

o odpověď na Váš dotaz jsme požádali externí poradce. Výsledky hospodaření organizační složky zřízené na Slovensku musí být jistě zachyceny v účetnictví české právnické osoby, a budou tedy i součástí údajů uvedených v daň. přiznání podávaném v ČR. Je ale možné, že daňové přiznání k DPPO budete muset za organizační složku podat také zvlášť za organizační složku na území SR. Odpověď na Váš dotaz se budeme snažit zpracovat co nejdříve.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 14. 2. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz