Vedlejší činnost

Zdravím, je povinností z.s. nechat zapsat vedlejší činnost? Museli jsme se stát zemědělským podnikatelem z důvodu dotace na louku kterou jsme získali do pronájmu. Děkuji pěkně za odpověď

— Pavel B

Odpověď:

Dobrý den,

dle §29 odst. 1 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, ve znění pozdějších předpisů, se „do spolkového rejstříku o spolku zapíše také a) předmět vedlejší hospodářské činnosti, je-li vykonávána.“ Tudíž je třeba tuto skutečnost do veřejného rejstříku zapsat.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 23. 5. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz