Platnost Potvrzení o zdravotní způsobilosti v průběhu celé akce?

Dobrý den,
pro účast dítěte na letním táboře je dle zákona 258/2000 § 9 odst 3 nutné potvrzení od lékaře, jehož platnost je dva roky od vystavení. Není ale zřejmé, jestli je nutné, aby byl posudek platný po celou dobu trvání akce. Je možné přijmout dítě na 14denní akci začínající např. 13. 8., pokud platnost posudku končí 16. 8.?

— Michal Rovnaník

Odpověď:

Dobrý den,

posudek zdravotní způsobilosti musí být platný v době, kdy ho předkládá pořadateli, který přijímá dítě na akci. V praxi se však setkáváme i s pořadateli, kteří vyžadují platnost po celou dobu pobytu na táboře. Doporučujeme si toto předem ověřit, případně platnost potvrzení prodloužit.

Eva Beránková

Poslední revize: 9. 10. 2023

Komentář

Dobrý den,

reaguji na výše položený dotaz, který je velice dobrý - také jsem bohužel nikde nenašel specifikace, zda musí být posudek platný po celou dobu dětského tábora. Ptám se z pozice pořadatele - zajímal by mě postoj případné hygienické kontroly k posudku, jehož platnost končí v průběhu konání akce.

Potřeboval bych vědět, zda z hlediska pravidel/zákona/nařízení musím po rodičích v těchto případech chtít posudek nový.

Předem moc děkuji za odpověď.

Martin Bulín (neověřeno)

Dobrý den,

odpověď pro pořadatele je v podstatě stejná, jak výše uvedeno. Posudek musí být platný v době přijetí dítěte na akci. Je na pořadateli, zda bude vyžadovat nové potvrzení, aby platilo po celou dobu akce nebo si obhájí při kontrole, že v době přijetí na tábor bylo potvrzení platné. Doporučujeme raději si informaci ověřit u příslušné hygienické stanice.

Eva Beránková

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz