Změna sídla spolku

Prosím o info jaký je postup při změně sídla spolku.

Děkuji

David Sedlák

— David Sedlák, Spolek DSC GYM

Odpověď:

Dobrý den,

pokud je ve Vašich stanovách plná adresa sídla, tak změna sídla je zároveň změnou stanov. Stanovy změníte podle postupu, který by měl být ve stanovách samotných zakotven. Zpravidla je mění nejvyšší orgán spolku (nazývaný často "členská schůze" nebo "valná hromada").

Poté co stanovy změníte, podáte návrh na změnu zápisu ve spolkovém rejstříku, v němž uvedete všechno, co se má změnit (v tomto případě sídlo) a přiložíte změněný text stanov, aby jej soud založil do sbírky listin, souhlas vlastníka s umístěním sídla (nesmí být starší než tři měsíce a s ověřeným podpisem). Tím se provedené změny dostanou do spolkového rejstříku a budou v něm zveřejněny.

V případě, že ve Vašich stanovách nemáte uvedenou plnou adresu sídla, pouze město a nové sídlo bude ve stejném městě, není potřeba měnit stanovy. V takovém případě pouze podáte návrh na změnu zápisu ve spolkovém rejstříku, v němž uvedete novou adresu a přiložíte souhlas vlastníka s umístěním sídla (nesmí být starší než tři měsíce a s ověřeným podpisem).

Návrh na změnu zápisu podáváte přes Inteligentní formulář na stránkách justice.cz.

Více informací najdete v odpovědích u dotazů na stránkách této poradny v kategorii Stanovy spolku, Rejstřík spolků a Sídlo spolku.

Eva Beránková

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz