Zánik spolku

Dobrý den,

před zhruba dvěmi lety jsme s kamarády založili občanské sdružení, které zaštiťovalo naše aktivity na poli kulturních akcí. V poslední roce však nevyvýjíme žádnou činnost a rádi bychom sdružení zrušili. Pokud to správně chápu, od letošního roku jsme však spolek a pokud bychom chtěli dále pkračovat v činnosti, musíme do určiré doby vyřešit různé byrokratické požadavky. Jak se to ale dotýká situace, kdy chceme spolek zrušit? Jak přesně mám postupovat? Našla jsem dosud jen různé všeobecné pobočky, ale stále mi není jasné, kam přesně se obrátit (na krajský soud v Brně, pokud sídlíme v Brně?) a například jaké materiály a kam je třeba zaslat (Stačí elektronický požadavek na zrušneí, nebo vyplněný nějakého speciálního formuláře? Musí tam být na dokumentu podpisy všech členů? Je třeba vše zasílat poštou? Pokud ano, kam? Jak se dozvím, zda je spolek již zrušený?).

Zajímá má mě zkrátka podrobný postup/návod na zrušení spolku.

Předem děkuji za váš čas a těším se na odpověď.

— Eva

Odpověď:

Dobrý den,
musíte provést likvidaci spolku - tj. jmenovat likvidátora, likvidátor musí vypořádat všechny závazky a pohledávky spolku, a pak podat návrh na výmaz spolku z rejstříku. Podrobný návod na likvidaci přesahuje možnosti tohoto webu, požádejte o konzultaci právníka.

Pokud máte sídlo v Brně, pak budete komunikovat s krajským soudem v Brně - podle informací z www.justice.cz, sekce soudy, to bude pracoviště Husova 15. Můžete dokládat všechno poštou nebo přes podatelnu doručovat soudu osobně.

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz