Stanovy - změna textu

V roce 2016 jsme založili spolek, ve stanovách jsme objevili chybu v textu - ve stanovách máme sídlo spolku s jinou adresou než v zakládací listině. Jak tuto situaci opravit?

— Hana Cholevová, Studio Folklór, z.s.

Odpověď:

Ve sbírce listin založené stanovy obsahují stejnou adresu, na které je zapsáno stávající sídlo spolku. K zápisu spolku jste museli dokládat souhlas majitele nemovitosti se zřízením sídla spolku na této adrese. Z uvedeného tedy není patrné, kde přesně je chyba. Předpokládáme, že v zakládací listině a pak není třeba situaci řešit. Jedná se o chybu na dokumentu, který není ve sbírce listin a ve stanovách je to v pořádku.

Nicméně pokud spolek ve skutečnosti sídlí na jiné, než zapsané adrese, je třeba v tomto duchu provést opravu stanov spolku (přijmout nové znění stanov) a zapsat do rejstříku také nové (skutečné) sídlo spolku. V této souvislosti pak ještě můžeme doporučit uvést do stanov jako sídlo spolku pouze název obce a nikoliv konkrétní adresu, v případě změny sídla v rámci obce nebude pak nutné měnit znění stanov.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 2. 2. 2023

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz