Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Danove priznani OSVC

Dobry den, od zari jsem OSVC (ohlasovani volna) je to moje hlavni cinnost. Bohuzel za rok 2020 nemam zadny zisk, jen vydaje. Je nutne v tomto pripade podavat danove priznani?

nákup a prodej obědů seniorům

Dobrý den, přemýšlíme o založení spolku jako neziskové organizaci. Jediná náplň spolku by byla nákup a následný prodej obědů spolu s dodávkou ( vozily by se jim) pro seniory. Jde o to, že nevíme, jestli to není podnikání.

SVJ

Dobrý den, prosím o radu. Jsme SVJ a na základě revizní zprávy jsme se rozhodli vyvložkovat komín nerezovou vložkou.

cukrářka

Dobrý den chtěla jsem se zeptat když jsem vyučena cukrářka a když bych chtěla dělat sama na sebe jestli musím mít živnostenský list nebo stačil by výuční list děkuji za odpověd

přidání smlouvy

Dobrý den,zjistila jsem ,že smlouva na zpracování mezd uzavřená 11.5.2018 nebyla vložena do registru smluv.
Jak mám postupovat
Děkuji
Nováková

Skelná vata

Dobrý den,
vyklízíme a rekonstruujeme starší rodinný domek a zůstalo nám ležet na zahradě několik pytlů skelné vaty. Bohužel jsme na Internetu nemohli dohledat, kam skelnou vatu jako odpadní materiál vyhodit či odvézt, poradíte prosím?

Dotaz

Dobry den, pracuji na HPP na urcito pod pracovni agenturou. Mam jen vyplatu a alimenty. Naskytla se me a sestre ,,brigadka,, . Rozvoz novin do stojanu. Je to jen o vikendu. Chteli po me zivnostensky list, ale ten ja nemam. Byl by nejaky problem?

Výroba skateboardu

Dobrý den, rád bych si udělal živnost na výrobu skateboardu. Normálně se vyrábějí na lisu lepením několika vrstev dýhy. Já bych rád vyráběl skateboardy ala 70tá léta, která byly z masivního dřeva.

likvidace v.o.s.

Dobrý den, již potřetí se pokouším o zrušení již 20let nečinné společnosti. Nikdo nám není schopen vysvětlit, jak by tento proces měl proběhnout. Není mi jasné, proč akci dávat na obchodní věstník, pokud firma nikdy nefungovala. Ani nevíme jak.

Kontrolor bytového družstva

Dobrý den,
může být v bytovém družstvu mající 31 členů ustanoven dle stanov pouze 1 člen kontrolní komise nazvaný "kontrolor".
Děkuji za zodpovězení dotazu.
Šimko Michal

DP právnická osoba (s.r.o.)

Dobrý den, založili jsme s.r.o a chápeme ,že máme povinnost podat DP právnické osoby. Na této firmě nebyla zahájena činnost a ani nebude. Je nutné dokládat účetnictví a připravovat DP s účetním nebo stačí, když si jej vyplníme sami s nulou?

Facebook

Dobrý den,
na cizím profilu facebooku jsem našla fotografii sms, kterou jsem kdysi obdržela. Je tam text sms i mé telefonní číslo. Má někdo právo zveřejňovat soukromé sms i s číslem? Jak se popřípadě bránit?
Děkuji

Sjezd

Sjezd byl řádně svolán. Mezi 0-15 dnem lze zasílat návrhy, připomínky k tématům v programu. Na sjezdu byl program za souhlasu 60 procent změněn, kdy návrh o odvolání předsednictva byl zařazen za zprávu předsednictva.

Velký soubor

Dobrý den, mám dotaz ohledně uvěřejňování příloh (jedná se o přílohu ke smlouvě - CD - návod na poutiží, manuál apod.)
jelikož tento soubor je daleko větší 20MB, tudíž nelze zveřejnit. Jak postupovat. Děkuji.

Nulové daňové přiznání

Dobrý den, chtěla bych se jen informovat. Jsem v úpadku. Už od března 2017 mám přerušenou živnost a nepodnikám. Finanční úřad však chce po mě doložit daňové přiznání za období 1.1.2018 -30.10.2018.

Fond

Bydlíme v domě o sedmi bytech. Zhruba před 2 lety se polovina bytovky (3 byty) dohodli, že si svépomocí a na své vlastní náklady, zateplí každý část svého obvodu bytu.

Platnost honebního společenstva

Honební společenstvo zaregistrované v roce 2013. Od této registrace (5 let) nebyla svolána valná hromada honebního společenstva. Je to právoplatné honební společenstvo?

nakládání s odpady

Dobrý den. Jsem majitel dvou garzonek po cca 30m2 v Mladých Bukách. Koupil jsem byty od v té době většinového majitele bytů - právnická osoba.

MŠ a dokumenty

Dobrý den, potřebuji zjistit pod který mistne příslušný veřejný archiv spada MŠ v Praze 17 (Řepy). Na koho se mohu obrátit o pomoc při likvidaci dokumentů. Děkuji Naďa Špátová

Nemocenská

Dobrý den, dělám ve tří směnném provozu a mám nemocenskou , která mi končí 11.3.2018 tj. neděle. Musím nastoupit v neděli na noční nebo mám ještě v neděli nemocenskou a nástup do práce je 12.3.02018. Děkuji za informaci.

Dotaz

Dobrý den, mám dotaz. Budu stavět dům bungalov na stavební povolení. Problém mě vznikl při zjišťování zda můžu mít valbovou střechu. Stavební úřad mě řekl, že musím mít sedlovou, protože v územním plánu stojí, že musím dodržovat strukturu ulice.

Fotografování nemovitostí

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je potřeba mít k pořízení fotografie nemovitosti svolení majitele. Může někdo jiný než majitel publikovat fotografie nemovitosti a uvádět její adresu?

Děkuji Šolcová

Vrácení daní

Dobrý den,
Chci se zeptat ohledně ročního zůčtování,
minulý rok jsem dostala vrácení daní 4000 kč a to jsem pracovala pouze půl roku,
letos u stejného zaměstnavatele,jsem dostala 200 kč.

Partnerská, rodinná poradna

Dobrý den. Měla bych dotaz týkající se založení si partnerské, rodinné poradny. Dle seznamu živností si lze udělat volnou živnost na poradenské činnosti vyjma psychologie.

§ 1258 OZ - je stavba součástí služebnosti?

Právní úprava práva stavby v OZ jej pojímá jako nemovitou věc s tím, že stavba zřízená na základě tohoto práva stavby je součástí práva stavby, tedy nemovité věci. To má ten důsledek, že tato stavba se nestává součástí pozemku.

Nemovitá věc dle OZ a zvláštní zákony

Z ust. § 498 odst. 1 věty poslední OZ plyne mj. i požadavek, aby (má-li jít o nemovitou vě dle tohoto ust. OZ) jiný právní předpis než OZ stanovil o této určité věci, že není součástí pozemku.

Prokura

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na oprávnění prokuristy při podepisování účetních výkazů:  je prokurista oprávněn k podpisu účetních výkazů (výkazy ZZ, Rozvaha) za právnickou osobu ?

Děkuji

Změny v NOZ k prodeji domů

Dobrý den. Jaké jsou změny od 1.1. 2014, když koupím dům. Daně,/ z koupě, prodeje,daně z nemovitostí/.Děkuji

Actio Publiciana in rem

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na úpravu Publiciánské žaloby v NOZ. Je s touto žalobou spojen pouze § 1043 nebo s ní lze spojovat i § 1044? 
V důvodové zprávě se píše, že:

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz