Podkategorie

Dotazy k tématu

Změna názvu spolku a související otázky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak postupovat při změně názvu spolku vůči partnerům, úřadům a dalším subjektům v mezidobí mezi schválením změny názvu spolku (a související změnou stanov) nejvyšším orgánem spolku do doby právní moci rozhodnutí re

Změna názvu spolku

Dobrý den, z okresního soudu nám přišlo usnesení o změně názvu spolku, když ale zadám naše IČO do vyhledávače, najde mi to staré informace. Chci se zeptat, zda máme pro tuto změnu ještě něco udělat? Také mne zajímá, zda pro např.

Zěna názvu spolku a podnikání

Dobrý den,

momentálně vedeme spolek pod určitým názvem - řekněmě třeba Poupě z.s. Je možné název spolku změnit na Narcis, z.s. a následně provozovat podnikatelskou činnost pod názvem Poupě a se spolkem nadále pouze spolupracovat?¨

Podobný název spolku

Dobrý den, chtěl bych zaregistrovat spolek pod názvem Athenaeum z.s., ale existuje již Athenaeum - klub podnikatelů a Athenaeum Nadační fond.

Změna názvu ZS

Dobrý den,

U obchodního soudu jsem odevzdával Návrh na zápis změny zapsaných údajů do spolkového
rejstříku, jedná se mi o změnu názvu spolku.

Stejný název pro dva různé spolky?

Dobrý den, máme připraveny všechny podklady k registraci spolku, při ověřování sídla jsme zjistili, že v registru je spolek s obdobným názvem. My jsme plánovali Zpátky do života, z.s. a zapsaný spolek má název Zpátky do života, spolek.

změna názvu spolku

Dobrý den,

prosím o odpověď na otázku, jak postupovat při změně názvu spolku.

Děkuji.

Změna názvu spolku

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak postupovat při změně názvu spolku. Odhlasovali jsme si nový název. Stačí oznámit soudu dodatkem ke stanovám nebo jakým způsobem, aby se dostalo na správná místa, tedy i do rejstříku spolků.

VSK Univerzita Brno

Musí být spolek zapsán se zkratkou z.s. nebo spolek, pokud vlastní historicky zavedený název, který nechce měnit

Zkratky názvu ve spolkovém rejstříku

Dobrý den,

chci se zeptat na možnost zápisu zkratky názvu pobočného spolku do spolkového rejstříku tak,aby p.s. mohl oficiálně užívat oba názvy. Ve Stanovách možnost užívání zkratky ošetřena je.

Dotaz

Dobrý den, od založení společnosti singulárních domkařů Vítová dělám jejího předsedu. Naše stanovy byly Ministerstvem vnitra registrovány 5.4.1996 pod názvem Sdružení singulárních domkařů Fryšták Vítová, který celou dobu používáme.

Rodinné centrum Toušeňský myšák, spolek

Dobrý den, chci se zeptat, jak postupovat, když chci "zaregistrovat" spolek-dříve jsme byli občnaské sdružení - v zápisu z valné hromady jsme si již loni odhlasovali, že víme o změnách v zákoně a že jsme nyní spolek a že musíme změnit ná

Název spolku

Dobrý den, 
mám v plánu založit spolek s názvem SPOLEK PŘÁTEL OBCE LEDCE. Chtěl bych se zeptat, zda-li musím uvést k názvu: z. s., zapsaný spolek, spolek, když v samotném názvu je slovo spolek uvedeno.
Děkuji za odpověď

Stanovy

Dobrý den,
chci založit sportovní klub, ale ve všech vzorových stanovách se uvádí spolek nebo dále jen "spolek" je možné ve stanovách mluvit o spolku jako o klubu? Nebo tam musí figurovat to slovo spolek?
Děkuji.

Změna názvu na Spolek

Dobrý den, pokud se má změnit jméno ze Sdružení na Spolek, kam se má tato změna názvu písemně ohlásit, popř, kam se zasílají nové Stanovy Spolku?
Děkuji za odpověď, hezký den....

Název občanského sdružení

Dobrý den, jsme občanské sdružení, přičemž za názvem máme zkratku o. s. S NOZ je nutné název změnit, nebo můžeme jej zachovat ve stejné podobě? Zkratka právní formy pro nás není až tak relevantní, "značka" sdružení je dána názvem před zkratkou.

Transformace sdružení na spolek

Dobrý den, měl bych dotaz ke změně názvu. Za ty roky které fungujeme jsme se naučili používat zkratku OSKCH a máme ji i v logu a používáme ji všude. Je tedy přípustné, aby ve jménu spolku zůstal název Občanské sdružení?

Název spolku

Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, jakým způsobem pracovat v názvu se zkratkou z.s. . Tedy jestli se uvede jméno spolku a za to čárka a z.s. (tedy Název spolku, z.s.) nebo bez čárky (tedy Název spolku z.s.) nebo úplně jinak. 

Jak provedeme změnu názvu a stanov o. s.?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Až teď jsem se dozvěděl, že musíme přejmenovat název, spíše tedy občanské sdružení na zapsaný spolek a změnu stanov. Můžete prosím poradit, jak to udělat a jak a v čem se mají měnit stanovy sdružení?

změna názvu na Spolek

Dobrý den, naše Sdružení nestihlo k 1.1.2016 změnu názvu na Spolek.
Co teď ? Jde o Občanské sdružení rodičů při ZŠ-tak se i jmenujeme.. Můžeme použít tu část §3042 o neměnnosti názvu? Za názvem nemáme žádnou zkratku.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz