Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Podmínky pro zakladatele ústavu

Prosím Vás, jaké musí splňovat podmínky zakladatel ústavu FO? Zda musí být bez exekucí či mimo insolvenci, případně je-li vyžadován čistý trestní rejstřík.

Od kdy musí ústav po zapsání do rejstříku zahájit činnost ?

Dobrý den, musí ústav ihned po zapsání do rejstříku zahájit svoji činnost? Chceme založit ústav, avšak víme, ze pro zahájení činnosti musíme ještě rekonstruovat budovu. Můžeme tedy zahájit činnost až třeba půl roku po zapsání do rejstříku ?

Předmět činnosti

Hezký den, ráda bych se zeptala na předmět činnosti. Zakládáme lesní klub a nějaké máme předepsané, nicméně ústav bude mít i vedlejší činnosti.

Musí mít ústav zaměstnance?

Dobrý den, plánuji založení ústavu, nicméně tento by alespoň v začátcích neměl žádné zaměstnance - pouze ředitele a členy správní rady (+ dobrovolníky pro práci v terénu), přičemž všichni by činnost vykonávali bez jakékoliv odměny.

Text za osobu - formulář na založení ústavu

Dobrý den. Při vyplňování interaktivního formuláře na založení ústavu jsem narazila u statutárního orgánu na kolonku "Text za osobu". Co by zde mělo být? Třeba, pokud je v zakládací listině uvedena, osoba jenž jej zastupuje?

Zakládání ústavu

Dobrý den, vyplňujeme návrh na zápis do rejstříku ústavů a narazili jsme na položku Předmět podnikání a předmět činnosti. Zakládáme neziskovku - ústav, budeme jako hlavní činnost poskytovat sociální služby (osobní asistence - uvedená v Z.

Ústav - zakládací listina notářským zápisem

Dobrý den, zvažujeme založení ústavu. NOZ v některých ustanoveních odkazuje na ustanovení o nadacíh. Lze z toho dovolit, že zakládaní listina ústavu musí mít formu notářského zápisu (viz § 309 odst. 4 NOZ) ?

Může ústav vést jednoduché účetnictví?

Občanské sdružení se stane v roce 2014 automaticky spolkem a vede dál jednoduché účetnictví. V průběhu roku 2014 provede transformaci na ústav (IČ zůstane zachováno). Může v roce 2014 a dál pokračovat v jednoduchém účetnictví?

 

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz