Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Podmínky pro zakladatele ústavu

Prosím Vás, jaké musí splňovat podmínky zakladatel ústavu FO? Zda musí být bez exekucí či mimo insolvenci, případně je-li vyžadován čistý trestní rejstřík.

Předmět činnosti

Hezký den, ráda bych se zeptala na předmět činnosti. Zakládáme lesní klub a nějaké máme předepsané, nicméně ústav bude mít i vedlejší činnosti.

Musí mít ústav zaměstnance?

Dobrý den, plánuji založení ústavu, nicméně tento by alespoň v začátcích neměl žádné zaměstnance - pouze ředitele a členy správní rady (+ dobrovolníky pro práci v terénu), přičemž všichni by činnost vykonávali bez jakékoliv odměny.

Text za osobu - formulář na založení ústavu

Dobrý den. Při vyplňování interaktivního formuláře na založení ústavu jsem narazila u statutárního orgánu na kolonku "Text za osobu". Co by zde mělo být? Třeba, pokud je v zakládací listině uvedena, osoba jenž jej zastupuje?

Zakládání ústavu

Dobrý den, vyplňujeme návrh na zápis do rejstříku ústavů a narazili jsme na položku Předmět podnikání a předmět činnosti. Zakládáme neziskovku - ústav, budeme jako hlavní činnost poskytovat sociální služby (osobní asistence - uvedená v Z.

Ústav - zakládací listina notářským zápisem

Dobrý den, zvažujeme založení ústavu. NOZ v některých ustanoveních odkazuje na ustanovení o nadacíh. Lze z toho dovolit, že zakládaní listina ústavu musí mít formu notářského zápisu (viz § 309 odst. 4 NOZ) ?

Může ústav vést jednoduché účetnictví?

Občanské sdružení se stane v roce 2014 automaticky spolkem a vede dál jednoduché účetnictví. V průběhu roku 2014 provede transformaci na ústav (IČ zůstane zachováno). Může v roce 2014 a dál pokračovat v jednoduchém účetnictví?

 

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz