Podkategorie

Dotazy k tématu

Stanovy - změna textu

V roce 2016 jsme založili spolek, ve stanovách jsme objevili chybu v textu - ve stanovách máme sídlo spolku s jinou adresou než v zakládací listině. Jak tuto situaci opravit?

Listiny uložené ve sbírce listin

Dobrý den, je možné nějak získat ověřené kopie Stanov a ostatních dokumentů uložených ve Sbírce listin, pokud jsou originální listiny zničeny. Děkuji Jana Moravcová.

Změna stanov

Dobrý den,
chceme poměrně radikálně změnit stanovy. Postačí, je-li vyhotoven návrh nového znění stanov, pokud bude jednomyslně přijat nebo je nutno hlasovat o každé změně zvlášť? Děkuji mnohokrát.

Volby rady spolku

Dobrý den, členská schůze spolku zvolí podle stávajících stanov nové členy rady. Potom nová rada navrhne členské schůzi změny ve stanovách. Změny se týkají způsobu volby členů rady a mění se i délka mandátu.

Stanovy spolku k nahlédnutí

Dobrý den, ráda bych se informovala, zda a jakou formou lze nahlédnout do stanov spolku, pokud jsem stanovy daného spolku na internetu nikde nenašla. Děkuji za odpověď, s pozdravem Houšková

Musí být stanovy spolku podepsané?

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda musí být stanovy nově zakládajícího spolku podepsány, když podpisy členů máme v zápise z ustavující schůze. Stačí tedy, když budou pouze v zápise?
Děkuji.

Stanovy spolku

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně založení spolku a našich stanov, jelikož v tom docela tápeme potřebovali by jsme objasnit pár věcí.

Dočasné přerušení činosti ve spolku

Dobrý den.Je možnost dočasně přerušít činnost v mysliveckém sdružení,jestli musí být udán důvod.Musí to být podáno písemnou formou a jestli je na to nějaký formulář.
Za odpověď předem děkuji.
S pozdravem Josef Švihálek

Rozdělení neziskovky po úmrtí

Dobrý den, řešíme ted situaci: zakladatel spolku po 10 letech se rozhodl předat spolek (změna stanov) jmenováním nového předsedy a sebe určením nejvyššího orgánu spolku, který ho kontroluje.

Volební období

Dobrý den, jako předseda spolku měním stanovy. Chci se zeptat, je možné, aby se v tomto znění vzájemně nevylučovaly následující body? Jde nám o to, aby předseda byl volen na dobu neurčitou.

stanovy

máme provedenou změnu stanov podle NOZ (schváleno , podáno na rejstřík), nyní nově zvolený výbor sám o sobě inicioval sepsání nových stanov aniž k tomu dostal pokyn (úkol z usnesení) od nejvyššího orgánu.

Změna Stanov Spolku.

Dobrý den, mám dotaz ohledně Stanov našeho Spolku. Je možné ve Stanovách mít ustanovení zakazující používání plných mocí při hlasování ? Podotýkám, že na schůzíj je vždy přítomna nadpoloviční většina členů. Děkuji za odpověď Klojda

Změna Stanov Spolku.

Dobrý den, mám dotaz týkající se změny Stanov. Počátkem dubna se u nás konaná Výroční členská schůze klubu. Na tomto jednání proběhne volba nového předsednictva.

Podpis na stanovách spolku

Dobrý den,
rád bych věděl, jestli na stanovách schválených na ustavující schůzi
musí být podepsáni všichni 3 zakladatelé, nebo stačí podpis předsedy.

Hlasovací právo??

Dobrý den. Ve spolku má ve stanovách různé formy členství. Řádné členství - aktivní řemeslníci, kde členové mohou být voleni do všech orgánů a MAJÍ hlasovací právo.

Nejvyšší a staturání orgán je předseda

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně správnosti stanov našeho nově vznikajícího sportovního klubu.

1) Chceme mít ve stanovách uvedeno, že je nejvyšším a statutárním orgánem pouze předseda, jakožto jednotlivec. Je to možné?

Stanovy TJ - oddílu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Jsme sportovní oddíl fungují pod tělovýchovnou jednotou. TJ Stará Huť je zaspaným spolkem, ve stanovách pak má, že ke dni registrace stanov má oddíl národní házené a oddíl fotbalu.

změna stanov

Členská schůze Spolku KD-I odsouhlasila změnit stanovy, nové stanovy máme napsané, ale nevím kam je zaslat k odsouhlasení. Můžete prosím poradit?
Děkuji. Palečková

jak lze změnit stanovy bez členské schůze?

Dobrý den,
potřebujeme změnit stanovy spolku, ale v současných stanovách je psáno že je mění členská schůze. Z důvodu velikého počtu členů ji ale nejsme schopni svolat dříve než v listopadu a stanovy potřebujeme změnit co nejdříve.

Jaké změny v neziskovém sektoru přináší nový OZ?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci. Za prvé - jaké nejdůležitější změny v neziskovém sektoru přinesl nový OZ a za druhé - co musí dle zákona obsahovat stanovy OS a návrh na registraci OS? Předem děkuji za odpověď. 

Kde najdu vzorové stanovy?

Dobrý den, 

prosím, je možné stáhnout na Vašich www vzorové stanovy sdružení (spolku)? 
V našich stávajících stanovách nemáme uvedeno, jak se volí výbor. Jakým způsobem tedy máme postupovat? 

stanovy - zrušení PO

Musí být ve stanovách ošetřeno zrušení/zánik/likvidace PO? Nebo se předpokládá, že pokud není zapsáno ve stanovách, řídí se zákonem?

Adresa spolku ve stanovách

Musí být ve stanovách soplku uvedená přesná adresa, kde spolek sídlí nebo stačí jen obec? Vzhledem k tomu, že se v našem spolku často střídají statutární zástupci, znamenalo by uvedení přesné adresy nutnost neustále měnit stanovy.

Vedlejší cíl

Dobrý den. Potřebujeme si rozšířit vedlejší cíl o pořádání akcí, hlavním účelem máme propagaci bezpečnosti silničního provozu a účast na podnicích motoristickeho sportu.

Změna stanov spolku

Dobrý den,
do jakého termínu je možné učinit změny ve stanovách našeho spolku? Je to konec února, nebo konec března 2016?
Děkuji
MgA. Jiří Kuděla
Galerie Michal z.s.

Jak provedeme změnu názvu a stanov o. s.?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Až teď jsem se dozvěděl, že musíme přejmenovat název, spíše tedy občanské sdružení na zapsaný spolek a změnu stanov. Můžete prosím poradit, jak to udělat a jak a v čem se mají měnit stanovy sdružení?

Doplnění účelu spolku

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat v případě, kdy potřebujeme pouze doplnit popis účelu spolku? 

Děkuji, Zuzka

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz