Doplnění účelu spolku

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat v případě, kdy potřebujeme pouze doplnit popis účelu spolku? 

Děkuji, Zuzka

— Zuzka

Odpověď:

Dobrý den,

doplnění účelu spolku do stanov je změnou stanov.

V souladu s postupem uvedeným ve stanovách tedy změníte stanovy (příslušný orgán schválí změnu stanov) a na základě této změny pak podáte návrh na změnu zápisu ve spolkovém rejstříku (doplníte účel spolku do údajů zveřejněných v rejstříku). K návrhu musíte přiložit rozhodnutí o změně stanov (nebo zápis ze zasedání, na kterém bylo o změně stanov rozhodnuto) a úplné znění stanov po změně. Úplné znění stanov po změně pak musíte také "založit" do Sbírky listin (soudu pošlete úplné znění stanov v elektronické podobě, formát .pdf, aby bylo ve sbírce listin zveřejněno)

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková, advokátka

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Dobrý den, změnili jsme název spolku a rozšířili účel spolku o podporu zdravotně postiženým osobám a asistenčních psů u rejstříkového soudu vše pro běhlo hladce ale máme problém s magistrátem dle zákona nejde rozšířit účel sbírky děkuji za odpověď s pozdravem Bunda.

Kamil Bunda (neověřeno)

Dobrý den,

dle § 19 zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách, ve znění pozdějších předpisů, lze „změnit účel konané sbírky lze pouze v případě, že původní účel sbírky zanikl.“ Tedy rozhodnutí magistrátu bude pravděpodobně oprávněné. Abyste mohli pořádat sbírku v souladu s rozšířeným účelem, nezbude tedy než zahájit další sbírku a realizovat sbírky dvě.

AK Mgr. Alena Hájková

Sekretariát ČRDM

In reply to by Kamil Bunda (neověřeno)

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz