Do jaké míry musí spolek naplňovat všechny body hlavní činnosti?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, do jaké míry musí spolek naplňovat všechny body hlavní činnosti spolku vypsané ve stanovách? Nevadí, pokud některou dílčí činnost nevykonává pravidelně, nebo jen velmi sporadicky? Případně delší dobu nevykonává? Je nějaká povinnost, na kolik procent se musí všechny body realizovat?
Děkuji za odpověď.
R. Owsianková

— R. Owsianková

Odpověď:

Dobrý den,
základem je myslím skutečnost, že nikdo (kromě členů spolku samotných samozřejmě) vlastně nekontroluje, jestli a jak spolek svou činnost vykonává. Pokud nevykonává některou složku činnosti, záleží jen na členech spolku, jak s tím naloží – jestli to tak nechají nebo ne. Pokud spolek nevykonává žádnou činnost, popř. tou kterou vykonává, neplní svůj účel, mohlo by to být důvodem pro podání návrhu na zrušení spolku a jeho likvidaci – ale to se musí najít někdo, kdo na jeho zrušení a likvidaci prokáže právní zájem.
Nemusíte se tedy obávat toho, že nenaplňujete všechny „body“ hlavní činnosti vymezené stanovami na 200 %. Intenzita jednotlivých složek činností spolku se v průběhu času zcela přirozeně proměňuje, klíčové však je, aby spolek svou činností naplňoval účel, pro který byl založen.

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 3. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz