Podkategorie

Dotazy k tématu

Stanovy - změna textu

V roce 2016 jsme založili spolek, ve stanovách jsme objevili chybu v textu - ve stanovách máme sídlo spolku s jinou adresou než v zakládací listině. Jak tuto situaci opravit?

Funkce spolku

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli je možnost si založit spolek jako šipkový svaz, který má jako hlavní funkci pořádání šipkových turnajů, ale jako členy (provozovatele) bych si zvolil společnosti, konkrétně s.r.o., která by měla jako hla

Plná moc při založení spolku

Chceme založit spolek, ale jeden z budoucích (3) členů žije dlouhodobě v zahraničí. Je možné, aby někoho zplnomocnil již za účelem založení spolku (ustavující schůze, schválení stanov atd.)?
Děkuji.

Národnost členů

Dobrý den, chci se zeptat zda při zakládání spolku musí být zakládající členové stejné národnosti. Jestli to může založit dva Češi a jeden Slovák.
Děkuji za odpověď

Předmět činnosti

Hezký den, ráda bych se zeptala na předmět činnosti. Zakládáme lesní klub a nějaké máme předepsané, nicméně ústav bude mít i vedlejší činnosti.

prezident spolku a výbor

Dobrý den,
ráda bych požádala o radu.
Zakládám novou malou neziskovou organizaci "zapsaný spolek", jsme v něm pouze 3.
Do stanov jsem uvedla orgány spolku Statutární: prezident spolku, nejvyšší: výbor spolku.

Mohu být ve dvou spolcích naráz?

Dobrý den, s kolegyní jsme v jednom spolku, já jako předseda, ona jako člen. Tento týden budeme obě dvě odstupovat ze spolku, s tím že už za sebou máme členskou schůzi, na které se toto dohodlo. Obepíšeme ostatní a podáme to na soud.

Založení spolku

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné založit registrovaný spolek pro "financování" sportu.

Jde vymazat ze zápisu soudu zakládajícího člena spolku?

Náš spolek jsme zakládali s určitou skupinou lidí. Jedna z osob, která byla přítomna a aktivně se účastnila debaty, nakonec neuhradila členský poplatek a po nějakém čase žádala, aby nebyla uvedena na seznamu zakládajících osob.

Musí být stanovy spolku podepsané?

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda musí být stanovy nově zakládajícího spolku podepsány, když podpisy členů máme v zápise z ustavující schůze. Stačí tedy, když budou pouze v zápise?
Děkuji.

finance

Dobrý den,
dovolte mi, prosím, několik dotazů.

Počet předsedů

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda je nějak právně dáno, že spolek musí mít pouze jednoho předsedu anebo je počet předsedů neomezený.

Děkuji

Založení spolku- ověřené podpisy

Dobrý den, rádi bychom založili spolek.
Výkonným orgánem bude Výkonný výbor, statutárním orgánem Předseda Výkonného výboru.
V Zápisu z ustavující schůze spolku je podáním návrhu na zápis pověřen Předseda Výkonného výboru.

střet zájmů

Dobrý den, zakládáme spolek - 2 fyzické osoby a třetí člen právnická osoba, firma, která chce zároveň svými dobrovolnými dary spolek výrazně finančně podporovat (např. koupí pro spolek dům, zaplatí rekonstrukci apod.).

Název spolek

Dobrý den, chci se zeptat zda jde ,skupina lidí se přátelí a dělá různé akce a mají název- Spolek ...... ......! musí se zaregistrovat??Nebo můžeme používat název jaký chceme bez registrace? Děkuji Fiřtová

Divadelní kroužek

Dobrý den,
chtěla bych si založit divadelní kroužek pro děti. Co vše to obnáší.
Předem děkuji za odpověď
Tereza BUrešová

jak založit spolek

Dobrý den, v naší obci pořádáme pravidelně výtvarně řemeslné aktivity pro děti, mládež, dospělé i seniory. Pro školy organizujeme animační programy. Každý měsíc v naši rodinné galerii U Klaků pořádáme vernisáže pro začínající výtvarníky.

vznik organizace

Dobrý den, jsme dva herci a chceme založit organizaci, pod jejíž hlavičkou by bylo možné realizovat divadelní představení a jejich produkci. Poraďte prosím, jaký právní subjekt, nazývám li to správně, či jakou formu má mít?

Založení dětského kroužku

Dobrý den,
co je nutné pro založení dětského kroužku? Musím mít vystudovanou pedagogickou školu nebo mít pedagogické minimum? Případně, co by bylo vhodné si ještě zařídit (např. pojištění)?

Založení dětského kroužku

Dobrý den, ráda bych se u vás informovala, jaké musíme jako horolezecký oddíl splnit podmínky, aby jsme mohli provozovat horolezecký kroužek pro děti a mládež. Též pak tábory a různé aktivity s tím spojené.
Děkuji Tripalová.

Vše o spolku

Dobrý den, založili jsme spolek a chtěli bychom poradit jak dále pokračovat, to znamená vše co potřebujeme k dalšímu fungování spolku a jejich členů. Co by měli obsahovat členské schůze, prostě vše o fungování spolku.

Založení spolku nezletilými

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, s kamarády máme svojí FB stránku o hasičské tématice. Chtěly bychom si založit spolek ale 2 jsem nezletílí (16 a 17 let) je možné jej založit? Jsme celkem tři.

Úřední kontrola činnosti spolku

Chystáme se založit rodinné, komunitní, vzdělávací, zkrátka volnočasové centrum pro lidi všech věkových kategorií, sousedské aktivity, kroužky, kurzy, přednášky apod. Centrum zřizované spolkem.

Chceme založit spolek k uspořádání mini festivalu.

Dobrý den,
chceme uspořádat mini festival pro naše známé, jejich známé atd. Čili +/- 200 osob.

Chceme festival uspořádat "čistě", neboli nebýt v křížku s finanční správou či úřadem. Nechceme evidovat tržby (EET).

Co je potřeba k založení spolku?

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat , na vše co vše potřebujeme k založení spolku nebo klubu , nenašel se do naší obecní hospody žádný vhodný provozovatel a nechceme , aby hospoda byla zavřená . Jak vše vyřešit a neocházet zákon.

SRPŠ při ZŠ

Dobrý den, mám dotaz ohledně zakládání spolku SRPŠ. Před 5 lety mě SRPŠ zvolilo pokladníkem ,vedu tedy peněžní deník o příjmech a vydáních -a také platím faktury za plavání a lyžařský výcvik, na které SRPŠ pravidelně přispívá.

Můžeme založit spolek k provozování hudební skupiny?

Dobrý den, chceme založit spolek na pořádání hudebního festivalu (hlavní činnost spolku). Zároveň bychom chtěli mít ve spolku naší hudení skupinu a fakturovat pořadatelům za vystoupení(vedlejší činnost). Je to z hlediska zákonů, daní, finanč.

Jak můžeme založit Sdružení rodičů ZUŠ?

Dobrý den,
rádi bychom při naší základní umělecké školy založily sdružení rodičů, můžete mi prosím poradit, jak v tomto případě postupovat, kde a jak se zaregistrovat.
Moc děkuji!
Kateřina Víznerová

Potřebujeme na vedlejší činnost živnostenský list?

Dobrý den, zakládám spolek a ve vedlejší činnosti spolku je pronájem a prodej, na co budu potřebovat živnostenské oprávnění. Jen mi není jasné na koho to má být napsané, když spolek ještě není zapsán v rejstříku a tudíž nemá IČO.

Musí být osoby zakládající spolek plnoleté?

Dobrý den, 
chtěla bych se zeptat jestli ještě platí podmínka, že občanské sdružení nově spolek mohou založit 3 osoby z nichž alespoň jedna musí být starší 18 let.

Děkují za odpověď.

Kdo může být členem spolku?

Dobrý den, připravujeme založení spolku pro oblast medicíny katastrof. Mohou být členy vedle fyzických osob také právnické osoby? Pokud ano, existuje pro nějaké právnické osoby omezení  členství ve spolku? 
Děkuji za odpověď

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz