Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Transformace spolku na s.r.o.

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je možné transformovat spolek na s.r.o. Spolek vlastní nemovitost.
Předem děkuji za odpověď.
Jiří Brož

Převod o.s. na příspěvkovou organizaci??

Dobrý den, je možný převod občanského sdružení na příspěvkovou organizaci? Konkrétně se nám jedná o převedení na neziskovou organizaci . Převod by se provedl zápisem z valné hromady a změnou stanov Děkuji Zbyněk Louda 774607710

Změna spolku na SVJ

Dobrý den! V roce 2000 nám město prodalo byty do podílového spoluvlastnictví. Za účelem zajišťování potřeb v oblasti bydlení jsme tehdy založili Sdružení spoluvlastníků.....

Dotaz

Dobrý den, od založení společnosti singulárních domkařů Vítová dělám jejího předsedu. Naše stanovy byly Ministerstvem vnitra registrovány 5.4.1996 pod názvem Sdružení singulárních domkařů Fryšták Vítová, který celou dobu používáme.

Transformace na spolek

Jaké dokumenty musí být poslány a kam a jaké administrativní úkony musí být provedeny pro dokončení transformace na spolek? Poprosil bych o jejich jasný výčet.
Děkuji.

Dotaz spolek

Dobrý den, náhodně jsem si všimla, že fotbaloý spolek naší obce je na justici zapsaný a nemá v názvu "z.s." a ani nemá zveřejněné stanovy. Neměl by spolek změnit jméno, aby obsahoval dovětek, a neměl by nechat zvěřejnit stanovy?

Rodinné centrum Toušeňský myšák, spolek

Dobrý den, chci se zeptat, jak postupovat, když chci "zaregistrovat" spolek-dříve jsme byli občnaské sdružení - v zápisu z valné hromady jsme si již loni odhlasovali, že víme o změnách v zákoně a že jsme nyní spolek a že musíme změnit ná

Ústav a zaměstnanci

Prosím o radu, místo spoku zakládáme Ústav, přenáší se v tom případě všechny pracovně-právní vztahy včetně těch zamětnankyň na HPP, co jsou na mateřské? 

Klub rodičů při ZUŠ-dobrovolné sdružení rodičů

Při ZUŠ pracuje občanské sdružení Klub rodičů při ZUŠ, REGISTROVANÉ V ROCE 2004.
Klub hospodaří s finanční částkou vybranou od rodičů a přispívá na akce dětí.
Jak máme postupovat, aby bylo vše dle nového občanského zákoníku?

Společnost živnostníků podle NOZ

Dobry den, 

Shanim nějaké bližší informace ohledně Společnosti (živnostníků). 
Není mi jasné, zda je společnost brána jako PO nebo ne (jako to bylo puvodne ve smlouve o sdruzeni)?
Dekuji

SRPŠ při Základní skole

Dobry den,
   jaké povinnosti pro nás vyplývají z nového občanského zákoníku, jsme-li sdružení rodičů při vesnické základní skole o cca 150 dětech, kdyz nemáme vlastní IČO ani žádný účet? 

sdružení=spolek

Dobrý den, jsme sdružení rodičů při škole. Chápeme dobře,  pokud do 31.12.2013 neuděláme novou registraci, že nás soud automaticky převede na spolek? Nebo musíme provést registraci do konce roku. Stanovy zanecháme, staré. Nic se nemění.

Jak s o.s., které vykonává činnost při škole?

Jsme o.s. založené při základní škole, jehož členy jsou pedagogové, případně rodiče žáků. Jednou z jeho činností je získávat granty pro školní i mimoškolní aktivity žáků (zajištění pomůcek pro žáky, turistické pobyty,...).

Vzdělávání - ops nebo spolek

Dobrý den, provozujeme sdruzeni jehoz cilem je vzdelavani. Nase hlavni cinnost je poradani prednasek pro posluchace  (cleny sdruzeni) i pro verejnost.

Nové občanské sdružení nebo transformace?

Dobrý den, jsme dětský oddíl registrovaný v Hnutí svobodných oddílů, máme již 20 let vlastní IČ, ale společné stanovy Hnutí svobodných oddílů, které je na MV registováno. 

Zaměstnanecké poměry v o.p.s.

V souvislosti s účinností NOZ chceme stihnout transformaci dle zák. 168/2013 na o.p.s. Může být zakladatel ředitelem? Může být ředitel v pracovním poměru (závislá činnost) nebo v jiném pracovně - smluvním vztahu s o.p.s.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz