Přehled legislativy pro pořádání příměstských táborů

Úvodem pro jistotu vymezím, co se pro účely tohoto článku pojmem „příměstský tábor“ rozumí. Příměstským táborem je nejčastěji celodenní hlídání dětí po dobu jednoho týdne, kdy program v jednotlivých dnech bývá (ale nemusí nutně být) programově propojen a probíhá od ranních do odpoledních hodin. Děti mají v místě konání tábora během dne zajištěné stravování, ale nepřespávají tu. V určitou hodinu si je vyzvedne rodič nebo jiná oprávněná osoba a jdou domů.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Posudek o zdravotní způsobilosti

Dobrý den, ve vaší poradně jsem si přečetla, že na příměstský tábor není potřeba dokládat posudek o zdravotní způsobilosti. Pořadatel příměstských táborů (Dům dětí a mládeže) ale tento posudek požaduje.

Dotace na příměstský tábor

Dobrý den,

moje společnost pořádá prvním rokem příměstské tábory v Praze. Mám nárok na vypsané dotace na příměstské tábory? Jsem OSVČ, mám smlouvu se ZŠ.
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem,
Monika Havelka

Příměstský tábor a zodpovědné osby

Dobrý den, pořádáme tento rok příměstský tábor (cca 15 dětí) a chtěla bych se zeptat zda je zapotřebí mít osobu, která bude mít Kurz Zdravotník zotavovacích akcí? Příměstský tábor bude od rána 8:00 do cca 17:00 hod. Děkuji moc za odpověď

Priznani prijmu primestsky tabor

Dobry den, jsme 3 soukrome osoby (jedna na RD) a poradame primestsky tabor do 20 deti. Rodice budou hradit prispevek, ktery ma pokryt stravu, pronajem, pomucky a mzdu dozoru. Musime jsko dozor z teto cinnosti podavat danove priznani?

Zdravotní způsobilost vs. prohlášení rodičů

Dobrý den, jako pořadatel příměstských i pobytových táborů, musím po rodičích požadovat jak POTVRZENÍ O ZPŮSOBILOSTI od lékaře tak i PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI od rodičů nebo na příměstký tábor stačí jen prohlášení a od lékaře nemusí překládat.<

Příměstký tábor

Dobrý den,

v létě bych chtěl organizovat příměstský tábor. Je potřeba zažádat o živnostenský list? Bude se jednat o podnikatelskou akci? Nějaký minimální zisk pro pořadatele tam bude.

Archivace táborových dokumentů

Dobrý den,
prosím o informaci, jak dlouhá je lhůta archivace přihlášek účastníků na tábor a dohod s vedoucími? Děkuji za zodpovězení.

Příměstský fotbalový kemp

Dobrý den,
rád bych v létě zorganizoval příměstský fotbalový kemp, je možné s dětmi jet do jiného města na prohlídku fotbalového stadionu ? Předem děkuji za odpověď.
Troníček

Cestovní pojištění dětí

Dobrý den, v rámci příměstského tábora pojedeme s dětmi do zahraničí. Jsme povinni děti na cestu pojistit hromadně? Děkuji

Svačiny na příměstském táboře

Dobrý den, máme v plánu pořádat příměstský tábor, kde máme zajištěny obědy v restaurai. Ale máme problém se dopoledními a odpoledními svačinami.

Příměstský tábor

Dobrý den,

v létě budeme pořádat příměstský tábor cca pro 17 dětí. Dočetla jsem se, že pojištění není povinné, ale doporučuje se - ráda bych se zeptala, s jakým předstihem je úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti třeba řešit?

Dokumenty - příměstský tábor

Dobrý den,
jaké konkrétní dokumenty je třeba odevzdat první den na příměstského táboře, který není zotavovací akcí?
Je třeba kopie kartičky pojištěnce? Bezinfekčnosti? GDPR? Nebo nějaké jiné dokumenty?

Finanční odměna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když bych chtěla dát instruktorům příměstslého tábora alespoň malou finanční odměnu, spadneme do kategorie pořádání tábora za účelem zisku.

Reklamace příměstského tábora

Dobrý den, jsem nespokojený rodič. Prosím o info jak postupovat v případě, že organizátor PT nesplnil slibované při náboru na tuto akci a starost o dítě nebyla v pořádku.

příměstský tábor na Praze 8

Dobrý den existuje organizace na Praze 8, která by poskytovala příměstský tábor dotovaný MŠMT cenově dostupný dětem ze sociálně slabých rodin? Mám na mysli částku max. do 1.000,-- za týden. Děkuji a jsem s pozdravem

Organizátor tabora

Hezký den, zajímalo by měl jak je definován organizátor u příměstského tábora? Musí jít o organizovanou skupinu nebo živnostníka? Jsme skupina rodičů a přátel a rádi bychom svépomocí zorganizovali příměstský tábor pro naše děti.

Správné zařazení do kategorie akce

Dobrý den, nejsem si jistá, jestli naše akce spadá do kategorie "jiná podobná akce pro děti", pokud začínáme příměstský tábor v pondělí ráno a v pátek po obědě je akce ukončená.

Příměstský tábor

Dobrý den, v létě bych chtěla uspořádat příměstský tábor pro děti s tím, že bychom s dětmi vyráběli různé věci, dívali se na pohádky podobné věci. (Viděla bych to jako hlídání na většinu dne.)
Mé otázky jsou následující:

Jídlo na příměstském táboře

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je legislativně upraveno stravování na příměstském táboře? Musí být zajištěno v nějakém stravovacím zařízení? A svačiny mohou být normálně koupeny a podávány v průběhu dne? Děkuji!

Příměstský tábor

Dobrý den,
můžeme žádat dotaci na MŠMT na příměstský tábor, konaný v létě 2018?

Pořádáme příměstský tábor poprvé

Pořádáme příměstský tábor poprvé.Je to 1xtýden v červenci a 1x týden v srpnu.Jelikož jsme nenašli žádnou pořádnou odpověd v dostupné legislativě, mám několik organizačních dotazů.
1. Musíme provoz tábora někde ohlásit??

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz