Doplnění účelu spolku

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat v případě, kdy potřebujeme pouze doplnit popis účelu spolku? 

Děkuji, Zuzka

— Zuzka

Odpověď:

Dobrý den,

doplnění účelu spolku do stanov je změnou stanov.

V souladu s postupem uvedeným ve stanovách tedy změníte stanovy (příslušný orgán schválí změnu stanov) a na základě této změny pak podáte návrh na změnu zápisu ve spolkovém rejstříku (doplníte účel spolku do údajů zveřejněných v rejstříku). K návrhu musíte přiložit rozhodnutí o změně stanov (nebo zápis ze zasedání, na kterém bylo o změně stanov rozhodnuto) a úplné znění stanov po změně. Úplné znění stanov po změně pak musíte také "založit" do Sbírky listin (soudu pošlete úplné znění stanov v elektronické podobě, formát .pdf, aby bylo ve sbírce listin zveřejněno)

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková, advokátka

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Dobrý den, změnili jsme název spolku a rozšířili účel spolku o podporu zdravotně postiženým osobám a asistenčních psů u rejstříkového soudu vše pro běhlo hladce ale máme problém s magistrátem dle zákona nejde rozšířit účel sbírky děkuji za odpověď s pozdravem Bunda.

Kamil Bunda (neověřeno)

Dobrý den,

dle § 19 zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách, ve znění pozdějších předpisů, lze „změnit účel konané sbírky lze pouze v případě, že původní účel sbírky zanikl.“ Tedy rozhodnutí magistrátu bude pravděpodobně oprávněné. Abyste mohli pořádat sbírku v souladu s rozšířeným účelem, nezbude tedy než zahájit další sbírku a realizovat sbírky dvě.

AK Mgr. Alena Hájková

Sekretariát ČRDM

In reply to by Kamil Bunda (neověřeno)

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz