Zánik spolku bez likvidace

Dobrý den, mohu se zeptat, jak postupovat v případě zrušení spolku? Chystáme se převést zakladatelská práva na předsedkyni spolku ( fyzickou osobu). Spolek nemá žádné příjmy, výdaje. Jediný majetek je 1.000,-, které se vložily při založení občanského sdružení.. To se pak transformovalo na zapsaný spolek.
Dotaz zní, zda lze zrušit spolek bez likvidace, pokud by jmění ( 1.000,-) nabyl právní nástupce ( tedy fyzická osoba), tak ja se píše v § 169 : "Spolek lze zrušit bez likvidace pouze v případě, že celé jeho jmění přebírá jeho právní nástupce nebo je-li v úpadku."

Předem děkuji za informace.

S pozdravem Karel Vostrý

— Karel Vostrý, SOS´92 sdružení pro podporu dětí zbavených přirozeného rodinného prostředí, z. s.

Odpověď:

Dobrý den,
právní nástupce musí být uveden ve stanovách a jedná se o právnickou osobu, nikoliv o osobu fyzickou. Pokud není uveden, je nutné zrušit s likvidací.

Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 4. 1. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz