zveřejnění příjmení člena spolku v dokumentech

Dobrý den, mohu v souvislosti s ochranou osobních údajů v z jednání orgánů spolku uvádět příjmení členů. Např. brigádu splnil uživatel poz. č. Novák a nesplnil uživatel pozemku č. 8 Starý? Zápisy jsou poskytovány členům spolku a nadřízeným orgánům a vyvěšeny v nástěnce v zahrádkové osadě. Děkuji

— Vladimír Šroner, Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Zadní Kostelíček, Brno - Líšeň

Odpověď:

Dobrý den, 

za předpokladu, že je vnitrospolkovými předpisy stanoven předem tento postup (tedy, že jména těch, kdo nesplní svou povinnost "brigád" budou zveřejněna - v zápisu a na nástěnce) nebo že člen spolku udělit výslovný souhlas s takovým zpracováním svého příjmení, můžete jména zveřejňovat. Jinak je to podle našeho názoru v rozporu s předpisy na ochranu osobních údajů.

Pro úplnost ještě uvádím, že v zápisu (ze zasedání orgánu), který nebude zveřejněn a slouží tedy jen pro interní potřebu při správě spolkové činnosti, jména uvedená být určitě mohou. Takové zpracování osobních údajů spadá pod právní titul zpracování podle čl. 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR.

AK Mgr. Alena Hájková
 

Poslední revize: 3. 1. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny