Zapsaný spolek - dětské tábory - hostinská činnost

Dobrý den,
letos budu prvně pořádat dětský tábor bez záštity DDM, které má hostinskou činnost. Zakládám pro pořádání tábora zapsaný spolek. Já jsem OSVČ s hostinskou činností. Podnikám od listopadu 2020 a tedy nemohu být garantem, ten musí mít 6 let praxe v oboru. Tábor je koncipován tak, že si pronajímám základnu DDM kde je kuchyně, mám tam profi kuchaře a pomocnou sílu do kuchyně.
1. DOTAZ: Je nutné mít hostinskou činnost jako vedlejší činnost spolku na z.s. v tomto případě? - Pokud ano, po schválení stanov jdu na živ.ú. a tam zažádám o živnostenský list s hostinskou činností a případně dalšími volnými činnostmi?
2. DOTAZ: Mohu já jako OSVČ nějakým způsobem zaštít z.s. /využít mojí hostinskou činností?
Předem Vám děkuji za odpověď a investovaný čas.

— Doman Tominik, osvč - z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

pokud pořádáte tábor jako spolek, tedy nikoliv za účelem podnikání, pak žádný živnostenský list nepotřebujete.

V případě, že Váš tábor spadá do kategorie „Zotavovací akce“, pak provoz kuchyně, ať už pronajaté nebo vlastní, musí splňovat hygienické požadavky pro takovou akci. Za to ručí pořadatel akce.

Pokud si jako pořadatel tábora pronajímáte profesionální kuchyň, měl by provozovatel takové kuchyně mít vyřízené patřičné dokumenty k provozu a měl by splňovat hygienické požadavky, které má zákonem stanovené. Vy, jako pořadatel akce, si vlastně pronajímáte služby provozovatele kuchyně.

Pokud si pronajímáte jen prostor kuchyně a profi kuchaři a pomocná síla jsou Vaši, pak zodpovídáte za provoz kuchyně Vy, jako pořadatel akce a tudíž byste si měl zkontrolovat, zda kuchyň splňuje hygienické podmínky pořádání zotavovací akce.

Více informací k pořádání táborů najdete na stránkách této Poradny v kategorii Tábory.

Eva Beránková

Poslední revize: 10. 2. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz