požadavek na kvalifikaci vedoucích/instruktorů

Naše společnost se chystá pořádat outdoorové vzdělávací akce pro děti a mládež od 10ti do 20ti let. V rámci těchto akcí, které jsou pořádány v přírodě mimo školu, časově maximálně do 5ti dní, se často organizují activity jako jízda po řece na lodích, jízda na koních, nenáročné horolezení, atd. Zajímalo by mě, jaké jsou požadavky na vedoucí/instruktory (vzdělání, počet, atd.) a jaké další zákony/předpisy které je potřeba pohlídat a dodržovat.

Děkuji za odpověď

Pavel Vejmola

— Pavel vejmola, CZBE s.r.o.

Odpověď:

Dobrý den,

tato poradna je zaměřená na neziskové organizace.

Pokud pořádáte tábor v rámci nepodnikatelské činnosti, tedy bez účelu dosažení zisku, pak pořadatel akce pro děti musí splnit zákonné podmínky podle toho, do jaké kategorie akce spadá (podle počtu účastnících se dětí do 15 let a doby trvání - zotavovací akce, jiná podobná akce pro děti nebo ostatní akce pro děti). Ve všech uvedených případech není stanoven žádný kvalifikační požadavek na vedoucí. U zotavovací akce je požadavek na zdravotníka.

Pokud je tábor provozován v rámci podnikání, tedy mimo jiné za účelem zisku, spadá tábor do definice zájezdu, kterou může organizovat cestovní kancelář na základě koncese. V tomto případě je třeba si nastudovat příslušné zákony. Užitečné informace najdete i zde: http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/muze-letni-tabor-poradat-pouze-cestovni-kancelar-478

Podrobnější informace k pořádání akcí pro děti a mládež v nejdete na stránkách této poradny v tématu Tábory.

Eva Beránková

Poslední revize: 20. 6. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz