Zápis do sbírky listin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co a jak mám udělat, abych mohl podat změnu předsedy do sbírky listin.Stačí poslat poštou rozhodnutí o volbě předsedy ? Jak mám poslat dokumenty jako výroční zprávu atd. do sbírky listin ?
Díky moc za odpověď.

— Václav Krautštengl, Zalezsi.cz z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

po zvolení nového předsedy je potřeba:

1) podat návrh na změnu zápisu v rejstříku - vyplníte formulář návrhu na webu www.justice.cz a přiložíte k němu zápis o zvolení nového předsedy a prohlášení předsedy o způsobilosti k výkonu funkce a souhlas se zápisem do rejstříku (může být na jednom papíru, podpis předsedy je třeba ověřit)

2) založit do Sbírky listin rozhodnutí o zvolení nového předsedy - to obnáší poslat soudu žádost (bez formuláře) o založení rozhodnutí o zvolení předsedy do Sbírky listin a k žádosti přiložit rozhodnutí o zvolení předsedy převedené do elektronické podoby (formát .pdf) uložené na nosiči el. dat.

Oba kroky lze spojit (do obálky, do které dáte návrh na změnu zápisu přidáte nosič dat s rozhodnutím v el. podobě), ale stalo se mi, že soud vyhověl návrhu a provedl změnu zápisu, dokumenty ve Sbírce listin ale nezveřejnil a musela jsem o to žádat znovu a znovu doložit dokumenty v el. podobě. Už to tedy dělám tak, že žádost o zveřejnění dokumentů ve Sbírce listin posílám až v okamžiku, kdy už je provedena změna zápisu.

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková, advokátka

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz