Sportovní soustředění - vztažení výkladu pro letní tábory?

Dobrý den,
již druhý rok nás trápí problémy při pořádání sportovního soustředění vzhledem k tomu, že plníme zákonné povinnosti pro letní tábor. Jsme oddíl orientačního běhu, v němž se po celý rok věnujeme dětem na trénincích. V létě s nimi jedeme na soustředění, kam jezdí více než 30 dětí starších 15 let a trvá 8 dní. Bydlíme vždy v nějakém rekreačním středisku, takže nám ten zákon dost stěžuje práci a náklady, především ustanovení, že jednu samostatnou, na nic jiného nevyužitelnou, ubytovací jednotku musíme mít vyhrazenou jako ošetřovnu a druhou jako izolaci.

Opravdu se tato nařízení vztahují i na nás?

Děkuji za odpověď.

— Jakub Ransdorf, KLUB ORIENTAČNÍHO BĚHU TRETRA PRAHA, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

zotavovací akce je organizovaný pobyt pro 30 a více dětí do 15 let na dobu delší než 5 dnů (musí být splněny všechny tři podmínky, aby se jednalo o zotavovací akci podle Zákona o veřejném zdraví.

Jiná podobná akce pro děti je organizovaný pobyt pro 30 a více dětí do 15 let, ale na méně než 5 dnů organizovaný pobyt na 5 a více dnů, ale pro méně než 30 dětí do 15 let.

Pokud plánovaná akce podle zákona nesplňuje podmínky zotavovací akce ani jiné podobné akce nemusí splňovat zákonné podmínky kladené na klasické „tábory“. Spadá do tzv. ostatních akcí pro děti - http://poradna.crdm.cz/tabory/jina-podobna-akce-pro-deti-567. Z tohoto hlediska lze pořadateli akce doporučit, aby zákonné povinnosti pořadatele zotavovací akce pro děti vzal jako dobré vodítko pro zajištění bezpečných a kvalitních podmínek pro pobyt dítěte na jeho akci, které se děti nepochybně rády zúčastní a osoby za ně odpovědné se nebudou bát pořadateli akce dítě svěřit.

Další informace k této problematice najdete zde: http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/prehled-legislativy-pro-poradani-letnich-taboru-306.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 22. 2. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz